بانک: مرگ برخی جریانات در احیای اعتدال است

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۲
Share/Save/Bookmark
عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت: هنوز سه چهار ماه از روی کار آمدن دولت نگذشته بود که رهبران افراطیون در قم و جاهای دیگر به حرکت اعتدالی نسبت‌هایی را روا داشتند.
بانک: مرگ برخی جریانات در احیای اعتدال است
 
 عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت: هنوز سه چهار ماه از روی کار آمدن دولت نگذشته بود که رهبران افراطیون در قم و جاهای دیگر به حرکت اعتدالی نسبت‌هایی را روا داشتند.
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرتضی بانک در همایش سراسری جوانان عضو و هواداران حزب اعتدال و توسعه که صبح امروز در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد با بیان اینکه در کشور ما تلاش‌های زیادی برای کامل و فراگیر تشکیل شدن یک حزب شده است، گفت: با این وجود هنوز حزبی که بتواند در کشور ما عملکرد حزبی داشته باشد نداریم.
معاون نهاد ریاست جمهوری ایجاد شرایط برای فعالیت احزاب را یک ضرورت خواند و گفت: ما امیدواریم با تکیه بر نیروی خلاق و سازنده جوانان در این حزب با منطق و عقل و بدور از احساسات زودگذر بر اساس برنامه‌های تبیین شده حرکت سازنده‌ای داشته باشیم چرا که عمده توانمندی حزب اعتدال و توسعه بر مبنای توانمندی جوانان است و حضور فعال جوانان می‌تواند باعث توانمندی دیگران شود.
وی خطاب به جوانان حاضر در این جمع گفت: اجازه ندهید جریانات خودسر و افراطی و جریاناتی که مرگ خود را در احیای اعتدال می‌دانند بر شما تاثیری بگذارند.
معاون نهاد ریاست جمهوری افزود: هم‌اکنون در صحنه بین‌الملل شاهد بروز جریاناتی از جمله داعش هستیم در حالیکه منطق اسلام منطق اعتدالی است و هیچ گروه و جریان تندرو و افراطی نمی‌تواند به نام اسلام حرکت‌های تندروانه را در کشور نهادینه کند.
بانک اضافه کرد: اعتدال با فطرت انسان و جامعه سرکار دارد ولی آنها که توسعه برای کشور و همچنین توافقات کشور ما با جهان را خطرناک می‌دانند، روندهای موجود را با افکارشان مغایر می‌دانند و در برابر آن مقاومت می‌کنند و شاهد بودیم که هنوز سه چهار ماه از دولت نگذشته بود که رهبرانشان در قم و جاهای دیگر به حرکت اعتدالی دولت نسبت‌هایی را روا داشتند و خیلی زود این مسائل را مطرح کردند.
معاون نهاد ریاست جمهوری افزود: ‌این در حالی است که جامعه ما جامعه بالغی است و امروز وظیفه تاریخی ما این است که اجازه ندهیم حرکت‌های تندروانه باعث شود در روند حرکت ملی ما خدشه‌ای ایجاد شود.
وی همچنین وجود جلسات هفتگی و مستمر اعضا و جوانان حزب را نیز یک ضرورت دانست و گفت: باید فعالیت های حزب بیش از پیش تقویت شود تا اینکه حزب اعتدال و توسعه نقش اساسی‌تری در فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی و تا حدودی اقتصادی ایفا کند.
کد مطلب: 3