دیدار جوانان حزب اعتدال و توسعه با علی مطهری

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۵
Share/Save/Bookmark
مسعود شفیعی در دیدار جمعی از اعضای کانون جوانان حزب اعتدال و توسعه با علی مطهری؛ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که روز دوشنبه 25 اسفندماه انجام شد، تاکید کرد: «جریانات تندرو که متاسفانه خود را برای انجام هر اقدام غیرقانونی آزاد می‌دانند، برای خاموش کردن صدای مخالفانشان از ابزارهای نامشروع و غیرقانونی استفاده می‌کنند و این در تضاد آشکار با مبانی انقلاب اسلامی است».
دیدار جوانان حزب اعتدال و توسعه با علی مطهری
 
مسعود شفیعی در دیدار جمعی از اعضای کانون جوانان حزب اعتدال و توسعه با علی مطهری؛ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که روز دوشنبه 25 اسفندماه انجام شد، تاکید کرد: «جریانات تندرو که متاسفانه خود را برای انجام هر اقدام غیرقانونی آزاد می‌دانند، برای خاموش کردن صدای مخالفانشان از ابزارهای نامشروع و غیرقانونی استفاده می‌کنند و این در تضاد آشکار با مبانی انقلاب اسلامی است».
 
رئیس کانون جوانان حزب اعتدال و توسعه خطاب به مطهری گفت: «اینکه ما امروز به دیدار شما آمده‌ایم، برای دفاع از مواضع برحق، شجاعانه و اصیل شما در راستای صیانت از حقوق مردم و جلوگیری از  انحراف در جریان راستین انقلاب اسلامی است که بزرگانی چون شهید مطهری آن‌را پایه‌گذاری کرده‌اند».

شفیعی با اشاره به اینکه وقایع پیش آمده در شهر شیراز در جریان سفر علی مطهری، مایه تاسف است، گفت: «کانون جوانان حزب اعتدال و توسعه طی نامه‌ای به استاندار فارس خواستار دلجویی او از مطهری و برخورد قاطع با عاملان این واقعه شده‌است. ما امیدواریم با برخورد قاطع مسئولان با عوامل این واقعه، دیگر شاهد چنین اقدامات تأسف‌بار و غیرقانونی و غیرشرعی‌ای نباشیم».
 
وی افزود: «ما حرکت صحیح شما را در مجلس در تقابل با جریانات تندرو و بی‌ریشه، در چارچوب جریان اعتدال ارزیابی می‌کنیم و با قاطعیت از راه درستی که برگزیده‌اید، حمایت می‌کنیم».
 
در ادامه این دیدار علی مطهری ضمن تشکر از جوانان و همه کسانی که این واقعه را محکوم کرده‌اند، برای حاضران درباره آنچه که در فرودگاه شیراز گذشت صحبت کرد. فرزند شهید مطهری تاکید کرد که نگاهش به مردم شیراز  در پی این حادثه، به‌هیچ وجه تغییری نکرده است. اما خواستار برخورد با عاملان حادثه دوشنبه فرودگاه شیراز شد.
 
مطهری گفت: «حادثه‌ای غیرمترقبه  و غافلگیركننده بود. احتمال این‌كه با چنین اتفاقی در شیراز رو به‌رو شوم نمی‌دادم. حداكثر احتمال می‌دادم مثل همیشه داخل سالن سخنرانی عده‌ای معترض و منتقد باشند كه در چنین مواقعی در هر دانشگاهی من از آن دانشجویان می‌خواهم كه پشت تریبون بیایند و نظراتشان را بگویند و اگر لازم باشد پاسخ می‌دهم و معمولا هم بعد از گفتن حرف‌هایشان و شنیدن پاسخ من، راضی و آرام می‌شوند. به دلیل اتفاقاتی كه برای آقای هادی غفاری رخ داده بود فقط احتمال می‌دادم داخل سالن سخنرانی كمی اعتراضات و انتقادات تندتر باشد، در همین حد، نه بیشتر».
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: «خب حالا اتفاق افتاد و شاید خیری در آن بوده اما خب این یك پدیده قابل بررسی است، یعنی باید تحلیل بشود از نظر اجتماعی، اخلاقی، سیاسی و فكری كه چطور می‌شود كه چنین گروهی پیدا می‌شوند و دست به چنین كاری می‌زنند. این یك آسیب و بیماری است برای انقلاب ما كه باید با این آفت مبارزه كنیم. همه ما در حد خودمان وظیفه داریم در قبال انقلاب احساس مسئولیت کنیم و هر كس در حد خودش باید با انحرافات، تخلفات و آسیب‌هایی كه به انقلاب وارد می‌شود مبارزه كند».
 
مطهری در ادامه اظهار داشت: «معتقدم كسانی كه چنین رفتارهایی می‌كنند، از روی اعتقاد است. شاید افرادی هم بینشان باشند كه افراد بی سر و پایی به معنای واقعی اراذل و اوباش محسوب شوند و كارشان صرفا ورود به همین ماجراهاست، اما این طور كه من احساس كردم این‌ها افرادی هستند كه فكر می‌كنند كه دارند از انقلاب و ولایت دفاع می‌كنند. گویی ما دشمن انقلاب و ولایت هستیم».
 
این نماینده مجلس گفت: «بعد از حمله، با دوستان كه صحبت می‌كردم به شوخی گفتم كه فرض محال اگر دشمنی نابخشوده در حد نتانیاهو هم به شیراز می‌رفت احتمالا این‌ها همین‌گونه رفتار می‌كردند؛ طوری با عصبانیت، سنگ و آجر پرتاب می‌كردند که احساس می‌كردم كه از حالت عادی خارج شده‌اند. انگار اصلا توجه ندارند كه اگر این‌ها با سر آن شخص برخورد كند، ممكن است از دنیا برود! خب این باید بررسی شود. چطور این ها پیدا می‌شوند و چنین كاری می‌كنند. شبیه داعشی‌ها و طالبان كه کمربند انفجاری می‌بندند و می‌روند در راه دفاع از اسلام خود را منفجر می‌کنند. شبیه خوارج كه در دوران امیرالؤمنین بودند. باید بررسی شود كه چطور این‌ها این گونه شده‌اند»؟
 
مطهری افزود: «باید همه بفهمند كه هیچ حاشیه‌ امنی برای هیچ متخلفی و مجرمی از جمله این افراد نداریم. باید همه بدانند كه اگر چنین كاری كنند و امنیت كسی را مختل كنند و قانون را نقض كنند معرفی می‌شوند. این افراد در همان روز سه چهار ساعت امنیت و نظم بخشی از شیراز را مختل كرده بودند و قسمتی از شیراز آشوب شده بود. خیلی راحت می‌آیند در ورودی فرودگاه می‌ایستند، شیشه‌های ماشین را می‌شكنند، گاز فلفل می‌زنند، هر كاری دوست دارند می‌كنند، با موتور دنبال می‌كنند و می‌آیند، پشت در كلانتری می‌ایستند و هیچ ترسی از كلانتری و نیروی انتظامی هم ندارند؛ چون می‌دانند در آن شهر آزادند و هر كاری بكنند، برخی از نهادهای خاص و افرادی مانند امام جمعه شیراز پشت سرشان است».
 
فرزند شهید مطهری در ادامه اظهار داشت: «این كه كشورداری نمی‌شود، این می‌شود مدیریت ملوك الطوایفی. هر كس در شیراز برای خودش در قسمتی حكومتی درست كرده و دولت هم برای خود نامه‌ها را امضاء می‌كند. این طور نمی‌شود كشور را اداره كرد. یك بار باید محكم جلوی این‌ها ایستاد و تا آخر مقصرین را دنبال و محاكمه كرد. اگر رسیدیم به این‌جا كه كسی یا مقامی از این افراد حمایت كرده و به آن‌ها خط داده، باید به جرمشان رسیدگی و محكوم شوند».
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: «اگر با خاطیان قاطعانه برخورد شود، آن نهاد یا نظام اصلا تضعیف نمی‌شود، بلكه تقویت هم می‌شود. اگر در گذشته - مثل آن اتفاقی كه برای رئیس مجلس در قم افتاد - درست و قاطعانه برخورد می‌شد، امروز شاهد چنین اتفاقاتی نبودیم. باید یك بار درست مقابل این‌ها بایستیم و همه چیز روشن شود. به تعبیر امیرالمومنین مسئولان مصانعه نكنند؛ امیرالمؤمنین می فرمایند: لَا یُقِیمُ أَمْرَ اللَّهِ سُبْحَانَهُ إِلَّا مَنْ لَا یُصَانِعُ وَ لَا یُضَارِعُ وَ لَا یَتَّبِعُ الْمَطَامِع»؛ بر پا نمی‌دارد امر الهی را (حکومت و حاکمیت و زعامت را) مگر کسی که سازشکاری، معامله گری، ملاحظه‌کاری و رفیق‌بازی و مصانعه نداشته باشد».
 
مطهری یادآور شد: «ضمناً این كه مدام در برخی رسانه‌ها اعلام می‌کنند که ما به ایشان گفته بودیم، این كذب محض است. اصلا این طور نبوده، كه در آن نامه خطاب به معاون امنیتی و اطلاعاتی وزیر کشور هم این نکته را یادآور شدم».
 
وی گفت: «به هر حال این اتفاق افتاده و ما باید سعی كنیم طوری رفتار كنیم و طوری به آن رسیدگی شود كه دوباره تكرار نشود. همه باید آن را معالجه كنیم. این یك بیماری است كه وارد انقلاب ما شده كه برخی فکر می‌کنند اگر حرف كسی را قبول نداریم، نباید بگذاریم او حرف بزند. این رفتارها مخالف فرمایش‌های رهبری هم هست».
 
مطهری افزود: «امیدواریم با مجرمین و مسببین، قاطعانه برخورد شود تا ان شاء الله دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم».

لازم به ذکر است در این دیدار جمعی از اعضای کانون جوانان حزب اعتدال و توسعه از استان فارس هم حضور داشتند که به بیان نقطه‌نظرات خود درباره واقعه حمله به علی مطهری پرداختند و این اتفاق را محکوم کردند.عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت: «واقعه حمله به علی مطهری در شیراز  بار دیگر نشان داد که عده‌ای حتی تحمل شنیدن صدای منتقدان را ندارند و از هر ابزار نامشروعی برای خاموش کردن صداهای مخالفان خود استفاده می‌کنند».
کد مطلب: 21