درگذشت اکبر ترکان؛ از بنیانگذاران حزب اعتدال و توسعه

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱
Share/Save/Bookmark
مهندس اکبر ترکان از اعضای مؤسس حزب اعتدال و توسعه و عضو شورای مرکزی این حزب دار فانی را وداع گفت. او از سال 1378 تاکنون به صورت پیوسته عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه بود و حضور مؤثری در فعالیتهای حزبی داشت.
درگذشت اکبر ترکان؛ از بنیانگذاران حزب اعتدال و  توسعه
 
اکبر ترکان وزیر دفاع دولت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری پیشین ایران و مشاور عالی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری در دولت یازدهم بامداد امروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه درگذشت.

مرحوم ترکان از مدیران کارآمد و چهره‌های اقتصادی ایران بود و مسؤولیتهای متعددی را در عرصه های اجرایی و اقتصادی در کارنامه داشت. او در دولت اول آیت الله هاشمی رفسنجانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروی‌های مسلح و در دولت دوم او وزیر راه و ترابری بود. او تنها فرد غیرنظامی بود که به مقام وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رسید.
وی در انتخابات سال ۹۲ قائم مقام و معاون ستاد انتخاباتی حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی بود و در دولت یازدهم به عنوان مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی انتخاب شد.
همچنین روحانی در سال ۹۲ در حکمی مرحوم ترکان را به عنوان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان منصوب کرد.
ترکان از بیماری کلیوی رنج میبرد و در روزهای آخر زندگی در بیمارستان بستری بود. مرحوم ترکان بامداد امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در سن ۶۹ سالگی دار فانی را وداع گفت و به دیار حق شتافت.
کد مطلب: 193