دبیر حزب اعتدال و توسعه استان البرز:

انقلاب اسلامی امانتی است که یک لحظه نباید از آن غافل شد/مشکلات داخلی را باید کالبد شکافی کرد

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۶
Share/Save/Bookmark
انقلاب اسلامی امانتی است که یک لحظه نباید از آن غافل شد/مشکلات داخلی را باید کالبد شکافی کرد
 
انقلاب اسلامی که شیرازه بنیادی آن برگرفته از مبانی دینی ، ارزشی و اصول انسانی و اخلاقی توسط بنیانگذار کبیر انقلاب با همراهی مردمی بی همتا پایه ریزی گردید، امروز پس از چهار دهه دوران سخت اما سربلند و پر افتخار در قامتی آبدیده عرض اندام می کند.
 
به گزارش ایرنا، بدترین ساده اندیشی آن است که تصور کنیم دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی دست از توطئه و ضربه زدن به انقلاب برداشته اند چرا که در نهاد این دشمنان دیرینه، مخالفت با اسلام ناب محمدی(ص) که شیرازه فطری انقلاب را تشکیل می دهد، وجود دارد.
انقلاب با گذر از دورانی تاریخی با گردنه های سخت و پر مشقت اکنون به بلوغ همه جانبه پس از 40 سال ایستادگی و ایثار رسیده و دیگر فرصت آزمون و خطا نیست چرا که تجربه دوران های پر فراز و نشیب و گذر از پیچ های تاریخی سالهای گذشته، فرصتی برای تداوم باصلابت و انتقال ارزش های انقلاب اسلامی به نسل های آینده است.
یکی از اهداف انقلاب اسلامی ایران از دیدگاه و سیره عملی امام خمینی(ره ) و مقام معظم رهبری نفی وضع گذشته ، بهبود و سامان یابی حال و ترسیم نظام ایده آل آینده است.
نیک می دانیم امروز که اندیشه های امام (ره) و رهبری معظم انقلاب در تفکر نسل انقلابی گره خورده، دشمنان نظام اسلامی را برای ضربه های مهلک تر جسور ساخته است.
بنیانگذار انقلاب و نظام جمهوری اسلامی با رهبری حکیمانه خود با ویران ساختن کاخ ‌های 2 هزار و پانصد ساله ستمشاهی بنای رفیع انقلاب اسلامی را در ایران پایه ریزی کرد و اینک برای استحکام هرچه بیشتر این پایه ها باید راهبردهایی که انقلاب را در طول این 40 سال حفظ کرده محور کار تمام خدمتگزاران و مسوولان قرار گیرد.
بنابراین پاسداری از انقلاب اسلامی الزاماتی دارد که با توجه به آنها می توان زمینه تداوم هرچه بیشتر این تحول مهم و بنیادین را در ایران اسلامی فراهم کرد که از آن جمله می توان به عمل به معارف اسلامی، دشمن شناسی، ولایتمداری اشاره کرد که این امور بارها از سوی گروه ها و احزاب مختلف ، مسئولان و مدیران، دلسوزان نظام اسلامی مورد تاکید قرار گرفته است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی استان مرکز البرز به این منظور با برگزاری میزگردی تحت عنوان الزامات تداوم انقلاب اسلامی با حضور رئیس حزب اعتدال و توسعه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن تبین بخشی از تحولات و دستاورد چهار دهه گذشته انقلاب اسلامی به بیان مولفه های مهم و تاثیرگذار در این زمینه پرداخت.

روحی یزدی:نسل جوان از گذشته و دستاوردهای انقلاب اسلامی بی خبرند

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز در این زمینه گفت: امروز دشمنان تمام تلاش خود را برای ممانعت از جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران بکار گرفته اند.
حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین روحی یزدی افزود: انقلاب باوجود موانعی که بر سر راهش ایجاد شد از ثمرات ارزشمندی برخوردار است که در یک مقایسه کوتاه جمعیتی که در قبل از پیروزی انقلاب داشتیم می توان به نکات جالب توجهی پی برد.
وی ادامه داد: در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی جمعیت ایران 35 میلیون نفر و حداکثر صادرات نفتی 6 میلیون بشکه بود اکنون 85میلیون نفر با صادارات 9 میلیون بشکه داریم و در آن دوران کشور به واسطه حکومت پهلوی وابسته به نفت و صادارات نفتی بود.
روحی یزدی اضافه کرد: اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی با وجود تحریم های مختلف که از سوی دشمنان صورت گرفت و جنگ تحمیلی همچنان مستقل در عرصه بین المللی حضور داریم.
وی اظهار داشت: رژیم وابسته طاغوت با دشمنان توافق داشت در حالی که کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی به برکت نیروهای مردمی و جوانان های نظام را در مقابل دنیا حفظ کرد.
روحی یزدی افزود: پس از انقلاب و حتی در دوران جنگ تحمیلی ایران اسلامی تنها در مقابل کشورهای متحد با دشمنان بود بنابراین تنها عاملی که کشور را با ثبات در برابر این هجمه های همه جانبه نگه داشت پشتیبانی مردم و رهبری حکیمانه بود.
وی ادامه داد: اکنون که چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد هر روز با بهانه های مختلفی از جمله بحث های هسته ای و نقض حقوق بشر کشور را تحریم می کنند و گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب ایران اسلامی با این ضربه های سنگین دشمنان معجزه است.
روحی یزدی خاطرنشان کرد: شناخته شدن ایران اسلامی بعنوان قطب درمانی خاورمیانه، رتبه های بالای علمی در رشته های مختلف، پیشرفت های علمی در بخش نانو، صنعت نظامی که در کشور بوجود آمده و آن را بی نیاز از دنیا ساخته همه و همه به برکت انقلاب اسلامی بوجود آمده است.
وی افزود: امروز کشور ایران اسلامی به قدری در صنعت نظامی مقتدر و نیرومند شده که نیازهای کشورهای خط مقاومت را نیز تامین می کند.
وی یادآور شد: پرتاب ماهواره به هوا که روزی در آرزوی آن بودیم از دیگر افتخاراتی است که به برکت پیروزی انقلاب اسلامی بالندگی هرچه بیشتر ایران را در عرصه بین الملل فراهم کرد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دم از تمدن 2 هزار و 500 میی زدند در حالی که 50 درصد جمعیت سواد نداشت ولی امروز کمتر از پنج درصد جامعه بی سواد هستند.
وی اضافه کرد: استقلالی که جمهوری اسلامی پیدا کرد یک ارمغان بزرگی بود که پایه ریزی آن از همان ابتدا از سوی امام راحل (ره) با شعار استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی شکل گرفت.
روحی یزدی ادامه داد: امروز این استقلال زمینه عناد و دشمنی شده ولی به هرحال کشور مستقلی هستیم و دنیا به این ایران بعنوان الگو نگاه می کند.
وی در ادامه درباره شرایط کنونی کشور پس از چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: یک خلایی که در کشور احساس می شود بی خبر بودن نسل جوان از گذشته و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
روحی یزدی یاد آور شد: انقلاب اسلامی یک پدیده نوظهور بود و هیچ جای دنیا این الگوی حکومتی را نداشت بنابراین جایگاه معمار انقلاب در کشور و در دنیا شناخته شد.
وی اظهار داشت : پس از رحلت امام (ره) تداوم این کار آسان نبود چرا که مرجعیت امام در سال 42 به راه افتاد و تا سال 57 شاگردان امام این مرجعیت را تحکیم بخشیدند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: اما تداوم این حرکت با همان سرعت، کیفیت و اهداف با رهبری مقام معظم رهبری ادامه یافت و دشمنان را مایوس ساخت.
وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد گسترش تفکر شیعی در کشورهای مختلف هستیم انقلاب اسلامی به سایر کشورهای دنیا صادر شد و انگیزه مقاومت را دربین مظلومان رواج داد.
روحی یزدی گفت: یکی از عللی که استکبار جهانی در مقابل جمهوری اسلامی ایستادگی کرده جلب جهانیان نسبت به تفکر ایرانی است و در ایران اسلامی به برکت پیروزی انقلاب اسلامی امروز شاهد شکل گیری تفکراتی بر پایه ارزش های اسلامی هستیم که جوانان ازاین تفکرات الگو برداری می کنند.
وی یاد آورشد: زمانی جوانان برای تضمین آینده خود به فکر رفتن از ایران بودند ولی اکنون بواسطه جایگاه رفیع ایران در عرصه جهان و شناخته شدن آن با اتکاء بر منابع داخلی به دنبال سازندگی هرچه بیشتر هستند.
روحی یزدی تاکید کرد: اکنون نسل جوان فضا را برای رشد و تعالی خودش باز می بیند و دنیا ایران را بعنوان ملت رشد یافته می شناسد و از تجربیات آن استفاده می کند.
وی افزود: یکی از آفت ها آن است که دستاوردهای انقلاب را خوب مراقبت نمی کنیم، انقلاب اسلامی بر پایه دین اسلام شکل گرفت و دنیا باید بداند که اسلام دین کاملی است اگر چه به برکت انقلاب اسلامی این تفکر در برخی از کشورها شکل گرفت اما نسل امروز ایران اسلامی باید ادامه دهنده این راه باشد.
وی ادامه داد: امروز دشمنان برای منفی جلوه دادن چهره اسلام گروهک های تکفیری را میدان وارد کرده اند در حالی که اسلام بعنوان یک قدرت ذی نفوذ در مقابل این حربه دشمنان نیز با همراهی غیورمردان ایران اسلامی ایستادگی کرد.
وی یادآور شد: دشمنان می خواهند اسلام را در تکایا، مساجد و حسینیه ها محصور کنند در حالی که اسلام می تواند حاکمیت داشته باشد و حق مظلومان رابستاند.
روحی یزدی افزود: یکی از مشکلات کشور در بیان دستاورد جهانی و مهم انقلاب اسلامی رسانه ای نشدن اقدامات بزرگ در این زمینه است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: متاسفانه از ظرفیت های موجود درست استفاده نشده در حالی که می بینیم فضای مجازی بدون هزینه در همه خانه ها رخنه کرده است.
وی ادامه داد: مسئولان بحث فضای مجازی را جدی نگرفتند و از غفلت مسئولان، دشمن استفاده کردند بنابراین نباید خود را محدود به رسانه ها و مطبوعات کنیم و از نقش آفرینی فضای مجازی باید بهره برد.
روحی یزدی اظهار داشت: مقام معظم رهبری با تشکیل شورای عالی فضای مجازی این مهم را مورد توجه قرار دادند بنابراین شناخت ظرفیت های موجود و استفاده از ظرفیت ها به تناسب پتانسیل ها می تواند نقش موثری را در بهره برداری هرچه بیشتر از امکانات داخلی کشور فراهم کند.

دلشاد:پیروزی انقلاب برای آمریکا سنگین بود 

دبیر حزب اعتدال و توسعه استان البرز نیز در ادامه گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی سه هدیه گرانقدر استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی برای ایران به همراه آورد.
صلاح الدین دلشاد افزود: ایران در گذشته کشوری وابسته بود که حتی کارشناسان آمریکایی که حقوق آنها را تامین می کردیم برای ما تصمیم می گرفتند.
وی ادامه داد: اولین هدیه امام (ره) استقلال با قیامی مقدس بود که در هیچ جای دنیا نظیر آن را نمی توان دید چرا که برخی کشور همچون فرانسه هم قیام داشتند اما تنها انقلاب اسلامی مبتنی بر معارف و اعتقادات الهی بود.
دلشاد گفت: امام (ره) درشرایطی پایه ریزی انقلاب را داشت که تمام اقشار و گروه های مختلف جامعه به یاس رسیده بودند و از تغییر مثبت درایران نا امید شده بودند.
دبیر حزب اعتدال و توسعه استان البرز اضافه کرد: اما امام (ره) به پشتیبانی مردم توانست در برابر مخالفت های همه جانبه برای این تغییر ایستادگی و آن را به سرانجام برساند.
وی ادامه داد: پیروزی انقلاب برای امریکا سنگین بود چرا که پایگاه خود یعنی ایران را در خاورمیانه که بواسطه وابستگی شاه پهلوی به دست آورده بود از دست می داد.
وی خاطرنشان کرد: پس از استقلال امام (ره) آزادی را در دوران خفقانی که ساواک ایجاد کرده بود و انقلابیون حتی در خانه خود در امان نبودند برای ملت ایران اسلامی به ارمغان آورد.
وی اظهار داشت: درحالی که امروز پس از چهل سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی همه در بیان آزاد هستند و امیدواریم که همه سخنان برمبنای خیرخواهی و منطق باشد.
دبیر حزب اعتدال و توسعه استان البرز گفت: معمار انقلاب جمهوری جدیدی که درآن دین مبنا بود دینی که برگرفته از سیر اهل بیت (ع) با آرمانها و ارزش های بشردوستانه بود ایجاد کرد.
وی اضافه کرد: مکتب اهل بیت (ع) مکتبی است که بشریت را نجات می دهد و دشمنان که در مقابل خود یک مکتب دینی تمام اعیار را می دیدند دست به توطئه جدیدی زدند و با تشکیل گروه داعش با هدف قتل عام انسان های بی گناه درصدد ضربه به اعتقادات اسلامی برآمدند.
وی ادامه داد: در حالی که رافت اسلامی در کشور ایران حتی در دوران جنگ تحمیلی ما از آزار و اذیت اسرا شده بود که این امر حاکی از آن است که دشمنان از هرچه حربه ای برای ضربه به نظام اسلامی دریغ ندارند.
دلشاد اضافه کرد: جهانیان امروز بواسطه این اعتقادات اسلامی و رافت ایرانیان شیفته انقلاب اسلامی هستند و در گوشه و کنار جهان شاهد الگو برداری از این تحول بنیادین درایران هستیم.
وی ادامه داد: کمونیست ها معتقد بودند که دین کاری نمی تواند بکند اما امام (ره) ثابت کرد که دین تاثیربسزایی دارد.
دبیر حزب اعتدال و توسعه استان البرز گفت: وقتی مستقل شدیم و شعار نه شرقی و نه غربی سرداده شد شرق و غرب علیه ایران وارد عمل شدند و تمام تلاش های آنان در این چهل سال بی نتیجه ماند.
وی خاطرنشان کرد: اگر چه بهترین افراد را در جنگ و ترورها از دست دادیم اما بواسطه ارزشها و آرمانها انقلاب هر روز شاهد شکل گیری الگوهایی برتر هستیم که کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت همراهی می کنند.
وی ادامه داد: با وجود استعدادهایی که داشتیم ولی با تحریم های دشمنان پس از انقلاب اسلامی دچار مشکلاتی شدیم ولی با اتکاء بر منابع داخلی همچنان توانسته ایم به مقاومت ادامه دهیم.
دلشاد افزود: در عرصه پزشکی ماهانه 400 بیمار به خارج با دلار هفت تومانی اعزام می شد و امروز روزانه 900 توریست درمانی به ایران مراجعه می کنند.
وی خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب پزشکان خارجی شامل بنگلادشی، هندی و پاکستانی داشتیم که در کشور خود بیکار بودند و هزینه اقامت و حقوق این پزشکان که از سوی ایران تامین می شود 10 برابر یک پزشک ایرانی بود.
دبیر حزب اعتدال و توسعه استان البرز گفت: اکنون 80 دانشگاه علوم پزشکی داریم با هزاران دانشجوی پزشکی در رشته های مختلف که در تلاش برای پیشرفت های علمی و درمانی در کشور هستند.
این فوق تخصصی جراحی کودکان در ادامه افزود: قرار گرفتن ایران در زمره پنج کشور برتر دنیا درسلول های بنیادین و انجام 600 پیوند کبد در سال حاکی از قابلیت های درمانی و پزشکی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دست آمده و باید به آنها بالید.
وی خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب تعداد قابل توجهی دلار و هزینه صرف انتقال بیماران به کشورهای مختلف برای پیوند کبد می شود و امروز در پیوند کبد جز کشورهای رکورد دار دنیا هستیم.
دبیرحزب اعتدال و توسعه استان البرز گفت: یکی از خواسته های دشمنان به ویژه آمریکا آن است که پزشکان تحصیل کرده از کشور خارج شوند که با پیش بینی تدابیر لازم باید مانع آن شد.
وی در ادامه به تغییر تاکتیک دشمنان در جنگ با ایران اسلامی اشاره کرد و افزود: یک زمانی جنگ در کشور نظامی بود و با استفاده از توان داخلی و پشتیبانی مردم در این جنگ پیروز شدیم .
دلشاد اظهار داشت: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی در اوج جنگ به همه روستاها آب رساند و خانه های بهداشت در دورترین نقاط ساخته شد.
وی گفت: ساده زیستی امام راحل (ره) و نبود اشرافی گری از ارزشهایی است که بواسطه انقلاب در جامعه بوجود آمد و باید این ارزشها را پاس داشت.
دبیرحزب اعتدال و توسعه استان البرز گفت: انقلاب اسلامی با جانفشانی های بسیاری به دست آمده و این امانت را باید محفوظ داشت و یک لحظه از آن غافل نشد.
وی تاکید کرد: اگر امروز مشکلی در اوضاع داخلی کشور بواسطه اختلاس ها و دزدی ها است بنابراین باید کالبدشکافی کرد و این انقلاب را که امانتی در دست همه ایرانیان است به سرمنزل مقصود رساند.
کد مطلب: 167