بیانیه حزب اعتدال و توسعه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۶
Share/Save/Bookmark
بیانیه حزب اعتدال و توسعه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
 
باسمه تعالی
 
امسال در حالی ایرانیان به استقبال سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، می‌روندکه این رویداد فرخنده مقارن با چهلمین سال بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی است. چهل سال مقاومت و دلاوری در راستای حفظ انقلاب و مولود گران‌بهای آن جمهوری اسلامی، نشان از آن دارد كه مردم این دیار همچنان عزم راسخ دارند تا رسیدن به قله نهایی رشد و پیشرفت درتمامی عرصه‌های مادی و معنوی از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی حمایت کنند. در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامی توجه به نکات زیر همچنان ضروری است.

١- انقلاب اسلامی از همان دوران مبارزه بارژیم پهلوی خاستگاه مردمی قوی داشت. مشارکت کم نظیر مردم در راهپیماییهای دوران انقلاب و حضور پررنگ آنان در ۸ سال دفاع مقدس و همچنین شرکت فعال وگسترده مردم خردمند و دانا درعرصه انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری و شوراها، نشان از شکل گیری عصرجدیدی درحیات سیاسی ایرانیان داردکه می‌توان از آن تعبیر به «مردمسالاری دینی» یا ایرانی کرد. ملت قهرمان و سرافراز ایران با مشارکت ۵۰ تا۸۰ درصدی خود در عرصه تمامی انتخابات برگزار شده پس از انقلاب، نشان داد همچنان نظام جمهوری اسلامی از مشروعیت و مقبولیت بالایی نزد توده‌های مردم برخورداراست؛ فرصت مغتنمی که می‌بایست قدرآن را دانست. بر همین اساس حزب اعتدال و توسعه معتقد است تمامی جناحهای سیاسی کشور و دست اندرکاران اجرایی و تقنینی و قضایی، نباید فرصت خدمت به این همه فداکاری و ایثار ملت ایران رافراموش کنند و اندرخم سیاست زدگی، فرصت طلبی و عافیت طلبی، مسؤولیت اساسی خود را فراموش کنند.

۲-مهمترین راهبرد انقلاب اسلامی از همان آغازین روزهای انقلاب در شعار استراتژیک"استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی"خود را به منصه ظهور رسيد. واقعیت این است انقلاب اسلامی توانست با پیروزی خود به ۲۰۰ سال نفوذ و سلطه بیگانه درکشور خاتمه دهد و پس از دو قرن مرکز تصمیم‌گیری را از مسکو، لندن و واشنگتن به تهران منتقل نماید. استقلال سیاسی ایران طی چهل سال گذشته همچون خاری درچشم دشمنان انقلاب و نظام بوده است. عصرجدیدی که ایرانی توانست خود برای خود تصمیم بگیرد. با این وجود همچنان لازم است علاوه برحفظ استقلال سیاسی به عنوان مهمترین دستاورد انقلاب برای رسیدن به خودکفایی درعرصه اقتصاد تلاش‌های بیشتری صورت بگیرد. هرچند در زمینه‌هایی هم گامهای جدی برداشته شده است؛ برای مثال رشد ده برابری صادرات غیرنقتی، رشد یازده برابری درفولاد و رشد تولید هجده برابری در صنعت خودروسازی و...همه نشان از استعداد بالای ایرانی در عرصه اقتصاد دارد. لازم به ذکر است حرکت در مسير  خودکفایی به معنای آن نیست که خود را از دستاوردهای بشری و آخرين تحولات فنآوری بی نیاز بدانیم و تعامل با جهان را فراموش کنیم.
دومین محور از شعار راهبردی انقلاب، موضوع «آزادی» بوده است. در این عرصه لازم به یادآوری است وقتی مردم شریف ایران در چهل سال پیش این نکته را با صدای بلند، اعلام می‌کردند بیش از هرچیز مرادشان آزادی‌های سیاسی بودکه در رژیم قبل به رسمیت شناخته نمی‌شد. بنابر این برهمگان فرض است که این نکته فراموش نگردد. توجه به فصل سوم قانون اساسی تحت عنوان "حقوق ملت"هیچ‌گاه نباید مورد غفلت قرارگیرد. درمورد محور سوم از شعار راهبردی انقلاب، لازم به ذکر است رهبر فقید انقلاب؛ حضرت امام خمینی(ره) بارها تاکید بر این موضوع داشتندکه "میزان رای ملت است" و مقام معظم رهبری همیشه بر حق الناس تاکید کرده‌اند.

٣- حزب اعتدال و توسعه در سالگرد پیروزی انقلاب و در چهل سالگی آن، همچنان اعتقاد دارد نظام جمهوری اسلامی از ظرفیت بالایی برای پاسخگویی به مطالبات مردم برخوردار است. نظامی است ریشه‌دارکه ریشه‌های آن در تاریخ کهن این کشور است و همچنین ریشه در باورهای اعتقادی این ملت دارد. نظامی نهادینه شده که امروز فراسوی مرزهای جغرافیایی ایران تاثیرگذاشته و نقش‌آفرینی آن مورد تایید دوست و دشمن است. در این شرایط خطیر بر همگان فرض است که این موقعیت حساس تاریخی مورد غفلت واقع نشود. اصل منافع ملی است.

٤- در پایان حزب اعتدال و توسعه از مردم شریف ایران می‌خواهد همچنان مانند گذشته با حضور گسترده خود در راهپیمایی۲۲ بهمن، پیام مشروعیت و مقبولیت نظام جمهوری اسلامی را به جهانیان ارسال کند تا بدخواهان  و برانداران بدانندکارشان چیزی جز"آب در هاون کوبیدن نیست". این راهپیمایی مظهر اتحاد و انسجام ملی است و همه مردم غیور ایران با شرکت در آن، عظمت این ملت بزرگ را به همگان نمایان خواهند کرد.
                                                                                                     
کد مطلب: 166