یران در آستانه ورود به باشگاه فضایی

اقبال اسماعیلی،دبیر حزب اعتدال و توسعه ایلام
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۱
Share/Save/Bookmark
یران  در آستانه ورود به باشگاه فضایی
 
در آستانه 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی، خبرهایی خوشحال کننده از دستیابی  و موفقیت در عرصه‌های مختلف علمی به دست آمده توسط دانشمندان و نخبگان جوان وطنی، موجی از خوشحالی در دل علاقه‌مندان به ایران و ایرانی ایجاد نموده است.

در آخرین این پیروزی‌ها، اتمام بومی‌سازی تمامی مراحل طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره امیرکبیر بود که در خبرها همگان شنیدند. با وجود جنجال‌های برخی دلواپسان عرصه فضایی کشور در فضای رسانه‌ای، اصل موضوع که بومی‌سازی این دانش مدرن روز بود، حکایت از پیروزی بزرگ علمی و موفقیت ارزشمندی داشت که نگرانی دشمنان کیان اسلامی را بشدت برانگیخته است.

واکنش‌های هراس آلود مثلث شوم غربی، عبری، عربی نشان داد که روزهای وابستگی علمی کشور به پایان خود نزدیک شده و بزودی دنیا همان طور که عضویت ایران را در باشگاه هسته‌ای پذیرفت، باید خود را برای پذیرش کشورمان در باشگاه فضایی آماده کند. تلاش و مساعی دولت‌های گذشته در این 40 سال در تحقق دستاوردهای علمی ملی بدون شک در دیده ملت نمایان بوده و هست ولی تلاش‌های چند سال اخیر دولت تدبیر و امید در حمایت‌های بی دریغ از دانشمندان فضایی کشورمان، نقطه عطفی است که راهگشای خوبی برای روزهای بهتر  توأم با موفقیت‌های کلان‌تر خواهد بود.

اهمیت و تمرکز کاری این روزهای وزارت ارتباطات و وزیر جوان در پیشبرد سند توسعه علمی کشور در حوزه وزارت ارتباطات و در رأس این سند مترقی، تجلی و ظهور یک قدرت فضایی در منطقه برای هیچ منصفی پنهان نبوده و این اطمینان وجود دارد که خطای جزئی مرحله آخر برای قرار گرفتن و آرمیدن ماهواره ایرانی پیام در مدار فضایی، بزودی به دست توانمندان عرصه علم فضایی کشور حل شده و از منافع آن در همه زمینه‌های ممکنه و مرتبط بهره‌گیری خواهد شد.

کوتاه سخن اینکه، هر جا عرصه برای خدمت بی حاشیه و رشد علمی برای جوانان گمنام کشور وجود داشته در آن حوزه‌ها موفقیت‌ها کسب شده و رجا واثق هست که در تمامی دانش‌های روز دنیا با ایجاد فضای مناسب و به دور از جنجال‌های روزانه سیاسی در کشور، کسب پله‌های علوم روز دور از دست جوانان میهن نخواهد بود. به امید روزهای بهتر برای وطن اسلامی.
کد مطلب: 162