دیدار کانون فرهنگیان حزب اعتدال و توسعه استان فارس با مدیرکل آموزش‌ و پرورش

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۳
Share/Save/Bookmark
جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای مرکزی کانون فرهنگیان حزب اعتدال و توسعه استان فارس با مدیرکل آموزش‌وپرورش این استان برگزار شد.
دیدار کانون فرهنگیان حزب اعتدال و توسعه استان فارس با مدیرکل آموزش‌ و پرورش
 
 جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای کانون فرهنگیان حزب اعتدال و توسعه استان فارس با مدیرکل آموزش‌ و پرورش این استان برگزار شد.

در این جلسه خیرخواهی مشاور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان فارس بر اهمیت تشکل‌های فرهنگی در پیشبرد اهداف آموزش‌وپرورش تأکید کرد و بهره‌گیری از پتانسیل این تشکل‌ها را ضروری دانست.

 وی به تشکیل چندین جلسه با احزاب و تشکل‌ها در مدت مدیرکلی دکتر نجفی اشاره کرد و این‌گونه هم‌اندیشی‌ها را یکی از ملزومات توسعه همه‌جانبه در آموزش‌وپرورش اعلام کرد.

 در ادامه دکتر شهریاری با اشاره به حمایت کانون فرهنگیان اعتدال و توسعه از انتخاب دکتر نجفی ویژگی‌های مهم دکتر نجفی را تجربه و آشنایی با آموزش‌وپرورش فارس و تجربه مدیریتی در این استان دانست و اشاره کرد که کانون فرهنگیان اعتدال توسعه از دکتر نجفی که فرزند آموزش‌وپرورش استان و تعلیم و تربیت عشایری و بهمن بیگی بزرگ است حمایت خواهد کرد.

وی با اشاره به چالش‌ها و ویژگی‌های آموزش‌وپرورش فارس ازجمله تنوع اقلیمی؛ جمعیت بالای فرهنگیان و دانش آموزان و تعدد مناطق آموزشی؛ آمادگی کانون فرهنگیان اعتدال و توسعه برای کمک به پیشبرد اهداف مدیریت آموزش‌وپرورش استان را اعلام کرد.

در ادامه گفتگوها اعضای شورای کانون فرهنگیان به اهمیت همدلی در مدیریت ستادی استان؛ نگاه ویژه به شهرستان‌ها و تسهیل ارتباط بین ستاد و شهرستان و شناسایی نیروهای کارآمد؛ نحوه انتقال فرهنگیان؛ طرح‌های آموزشی استان ازجمله طرح تعالی مدیریت و ارتباط اداره کل با دانشگاه فرهنگیان، کارآمدی نیروها؛ آموزش معلمان به‌ویژه معلمان غیرتخصصی و ناکارآمد اشاره و نظرات خود را دراین‌باره ارائه کردند.

همچنین عباس باباخانی مسؤول کانون فرهنگیان حزب اعتدال و توسعه استان فارس از مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس درخواست کرد که از پتانسیل‌های همه تشکل‌های استان بهره بیشتری گرفته شود.

باباخانی ضمن بررسی چالش‌های استان راه برون‌رفت از این چالش‌ها را استفاده از نیروهای مجرب و متعهد استان دانست و خواهان نگاه عدالت محور به همه تشکل‌ها و نیروهای استان شد.

 دکتر نجفی مدیرکل آموزش با تشکر از نظرات علمی حاضرین  در جلسه با توصیه بر پرهیز از رفتارهای احساسی و لزوم رعایت اخلاق گفت: که باید دست در دست هم دهیم تا بتوانیم به آموزش‌وپرورش استان کمک کنیم.

دکتر نجفی با اشاره به مشکلات کنونی آموزش‌وپرورش؛ ارتباط مؤثر با مدارس و معلمان را ضروری دانست و یکی از این راه‌های مهم ارتباطی را تشکل‌های فرهنگی معرفی کرد.
کد مطلب: 112