با انتشار بیانیه‌ای اعلام شد؛

جوانان اعتدال و توسعه: موسوی اصلح است

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۳۶
Share/Save/Bookmark
کانون جوانان حزب اعتدال و توسعه در بیانیه‌ای میرحسین موسوی را به عنوان کاندیدای اصلح خود معرفی و از وی اعلام حمایت کرد.
جوانان اعتدال و توسعه: موسوی اصلح است
 
کانون جوانان حزب اعتدال و توسعه در بیانیه‌ای میرحسین موسوی را به عنوان کاندیدای اصلح خود معرفی و از وی اعلام حمایت کرد. 

در این بیانیه آمده است: «نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مبتنی بر اصول و ارزش‌های اسلامی قوام یافته است و نقش مردم در حاکمیت و اداره جامعه از مفاخر نظام در دستیابی به آرمان‌های امام راحل(ره) است. انتخابات در ایران به عنوان اصلی‌ترین راه تشکیل نهادهای اساسی حاکمیت، در مبانی نظری و قانونی جمهوری اسلامی ایران، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگ‌ترین میثاق مردم ایران با حاکمیت کشور خود چگونگی استفاده از این راهکار مردم‌سالاری را به خوبی تبیین نموده است». 

کانون جوانان حزب اعتدال و توسعه در ادامه بیانیه خود آورده‌است: «سابقه برگزاری انتخابات‌های متعدد گذشته گواه روشنی بر این واقعیت است که فعالیت‌های انتخاباتی، بخش قابل توجهی از زندگی سیاسی مردم، فعالان، احزاب و گروههای سیاسی را به خود اختصاص داده است. اینک در آستانه برگزاری انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری و در یکی از حساس‌ترین انتخاب‌ها که به جرأت می‌توان آن را لیله‌القدر نظام، کشور و مردم دانست».

در ادامه این بیانیه آمده‌است: «کانون جوانان حزب اعتدال و توسعه با نگاه به آینده‌ای روشن برای ایران اسلامی، تحت رهبری داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و التزام به قانون توسط قوای سه گانه کشور، نکات ذیل را به عنوان ضرورت‌های حضور فعال، آگاهانه و هدفمند خویش در انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی ایران می‌داند: 

به اعتقاد ما، اکتفا به شرایط موجود کنونی به صلاح کشور نیست و تلاش برای بهبود آشفتگی‌ها در عرصه‌های گوناگون اقتصادی، سیاسی، بین‌المللی و... مطمح نظر جوانان اعتدال‌گرای کشور است. نگرانی آنجاست که مبانی اندیشه‌ای و قانونی جمهوری اسلامی به سادگی مورد تهدید سلایق شخصی، تصمیمات خام فردی و توهمات ارزش‌انگارانه قرار گیرد. 

بدون شک، حاکمیت مردم، ماحصل جمع سهام حاکمیت هر شهروند است، پس صاحب سهم حاکمیت، یعنی همه مردم، حق دارند که در سازماندهی حاکمیت و صورت‌بندی اقتدار عالی سیاسی همکاری و مشارکت نمایند و این همکاری و مشارکت از طریق رأی دادن محقق می‌شود. تبیین جایگاه مردم در حاکمیت جمهوری‌محور و تقویت نقش اجتماعی- سیاسی ایشان جهت تشویق آحاد مردم به حضور حداکثری و آگاهانه در انتخابات رسالت نهادهای مدنی است. 

ما معتقدیم، اکنون فرصت تمرین دموکراسی برای تبیین دیدگاه اعتدالی در میان مردم است و ارائه راهکارهایی توسعه‌محور برای برون‌رفت کشور از بحران‌های مبتلابه توقعی است که از کاندیداهای انتخابات وجود دارد. ایجاد اقتدار واقعی برای نظام در عرصه مناسبات بین‌المللی که در گرو مشارکت واقعی و گسترده مردم در تمام عرصه‌ها از جمله عرصه سیاسی است تنها در بستر یک انتخابات سالم و پر شور میسور است. 

فراهم‌آوری بستری برای توسعه سیاسی به معنای نهادینه‌کردن شاخص‌های آن هم‌چنان ضرورت کشور است که یکی از لوازم آن حضور احزاب توانمند، مستقل و قوی در تمام فرایند دموکراسی در کشور است. ایجاد فضای باز، سالم و شفاف برای فعالیت‌های سیاسی، زمینه‌ساز حضور آگاهانه مردم در صحنه‌های مختلف خواهد بود که نهادهای ناظر و مجری انتخابات ملزم به تأمین الزامات اولیه آن خواهند بود. 

انتظار می‌رود ثمره انتخاب رییس قوه مجریه، ایجاد امید و نشاط در مردم باشد که با برجسته ساختن نقش سازنده آنها در همه صحنه‌ها و تضمین حقوق اساسی ایشان و حفظ شئون و آزادی بیان برای همه افراد و نیروها به ویژه نخبگان و نیروهای مرجع اجتماعی، سیاسی باشد تا ضمن احترام به خرد جمعی از مدیریت‌های قائم به شخص پرهیز شود و ایجاد بستری مناسب برای استفاده بهینه از نیروهای متخصص در همه زمینه‌ها بدون لحاظ گرایش‌های خاص سیاسی و صرفا بر اساس شایستگی، توان مدیریتی، خلاقیت و نوآوری، مدارج علمی و مذهبی ملاک انتخاب مدیران اجرایی نظام قرار گیرد». 

کانون جوانان حزب اعتدال و توسعه، همه جوانان اعتدال‌گرای ایران اسلامی را به دوری از شعارها و تبلیغات موجود درباره کاندیداهای احتمالی دعوت نموده و تصریح کرده‌است: «این کانون، ارزیابی مصادیق را در مصاف برنامه‌ای کاندیداها، راهکار برون رفت از مشکلات مبتلابه کشور یافته است فلذا با استعانت به درگاه باری‌تعالی و با انتظار فرج منجی عالم بشریت، بنا به ادله فوق جناب آقای مهندس میر حسین موسوی را کاندیدای اصلح خود می‌داند و با امید به تحقق آرمان‌های مذکور، حمایت همه‌جانبه جوانان اعتدال‌گرای ایران اسلامی را از وی اعلام می‌دارد». 

جوانان حزب اعتدال و توسعه تاکید کرده‌اند: «تمام تلاش ما به تشکیل دولتی کارآمد توسط نخست‌وزیر موفق دوران دفاع مقدس معطوف خواهد بود، امید که تحت زعامت مقام معظم رهبری، خاطرات خوب مردم از مدیریت کشور در دوران صلابت گذشته زنده شود و پیروزی در انتخاب دهمین رییس‌جمهور ایران از آن صالحان باشد».
کد مطلب: 6