۱
 
در برنامه تلویزیونی شناسنامه مطرح شد؛

اهداف تشکیل حزب اعتدال و توسعه از زبان ترکان

تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۳۳
Share/Save/Bookmark
مهندس ترکان، از مؤسسان حزب اعتدال و توسعه گفت: هرچند حزب کارگزاران هم جهت گیری‌های توسعه‌ای موفقی داشت، اما آنچه در اعتدال و توسعه تعقیب می‌شد، پررنگ تر شدن مسیر اعتدالی بود.
اهداف تشکیل حزب اعتدال و توسعه از زبان ترکان
 
مهندس ترکان، از مؤسسان حزب اعتدال و توسعه گفت: هرچند حزب کارگزاران هم جهت گیری‌های توسعه‌ای موفقی داشت، اما آنچه در اعتدال و توسعه تعقیب می‌شد، پررنگ تر شدن مسیر اعتدالی بود.
 

مهندس اکبر ترکان، دبیر شورای عالی مناطق آزاد در دولت یازدهم که در برنامه تلویزیونی "شناسنامه" این هفته شرکت کرده بود، در پاسخ به سوالی درباره تاسیس حزب اعتدال و توسعه گفت: این حزب منشعب از تشکل یا حزب دیگری نبود. جمعی که علاقمند بوده و هستیم مسیر توسعه‌ای که آیت الله هاشمی رفسنجانی شروع کرده بود را ادامه دهیم و از طرفی دلمان می‌خواست و می‌خواهد اعتدال و عدالتخواهی که در فرمایشات رهبری رکن بوده را تعقیب کنیم، این حزب را تشکیل دادیم.

وی خاطرنشان کرد: این حزب بعد از سال 76 پایه گذاری و تشکیل شد و دوستانی که همفکر بودند دور هم جمع شدند. دبیر کل ما در این حزب جناب آقای نوبخت است، آقای نعمت زاده، دکتر واعظی، دکتر بانک و دیگر دوستانی که فکر اعتدالی و توسعه‌ای را لازمه پیشرفت ایران اسلامی می‌دانند هم در حزب حضور دارند.

دبیرمناطق آزاد ادامه داد:فکر شیعی، اندیشه‌ای اعتدالی است. این فکر اعتدالی وقتی وارد سطح جامعه می‌شود، به ترجمان مختلفی از آن دست پیدا می کنیم. در بخش اقتصادی به عدالتخواهی در سطوح مختلف اجتماع دست پیدا می کنیم.

ترکان گفت: در تاسیس حزب کارگزاران من هم عضو آن بودم، اما در جلسه‌ای که خدمت آقا بودیم، آقا فرمودند وزرا در این حزب نباشند که من و کلانتری وظیفه خود دانستیم که از آن خارج شویم. کارگزاران هم جهت گیری‌های توسعه‌ای موفقی داشت، اما آنچه در اعتدال و توسعه تعقیب می شد، پررنگ‌تر شدن مسیر اعتدالی بود.
کد مطلب: 5
 


 
حسين ميان دربندي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۱ ۱۰:۲۶:۳۱
با سلام و احترام
با توجه به اهداف و استراتژيهاي بلند مدت حزب اعتدال و توسعه آيا برنامه اي براي جذب اعضاي جديد به منظور گسترده نمودن نظامند و برنامه ريزي شده حزب وجود دارد.
زيرا يكي از راههاي ادامه دار بودن فعاليتها و برنامه هاي تدوين شده قائم بودن برنامه ها بر حزب و منافع ملي بوده و از فرد محورد بودن به جز موارد كليدي و بنيادي، تا حد امكان مي بايست خودداري گردد.
با تشكر