در نخستین همایش حزب اعتدال و توسعه در استان مازندران عنوان شد

بانک: در انتخابات آتی، از گزینه‌های توانمند حمایت می‌کنیم

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۱
Share/Save/Bookmark
نخستین همایش حزب اعتدال و توسعه مازندران با حضور مرتضی بانک عضو شورای مرکزی این حزب روز چهارشنبه در ساری برگزار شد.
بانک: در انتخابات آتی، از گزینه‌های توانمند حمایت می‌کنیم
 
در این همایش، مرتضی بانک عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه، اثرگذاری تشکل ها و احزاب سیاسی را در سایه ظرفیت سازی امکان پذیر دانست و گفت: ظرفیت سوزی در احزاب موجب در جا زدن کشور می شود.
مرتضی بانک: ظرفیت سوزی در احزاب موجب درجا زدن کشور می شود
وی افزود: حزب اعتدال و توسعه با ایجاد ظرفیت جدید حرکت خود را پیش می برد و آرایش سیاسی سال 92 را برای انتخابات مجلس سال جاری تداوم می بخشد .
وی با بیان اینکه در شرایط حساس و سختی به لحاظ سیاست های بین المللی، اقتصادی و سیاست داخلی قرار داریم، بیان داشت: باید به پایداری کشور توجه جدی داشته باشیم.
بانک با بیان اینکه امروز در شرایطی قرار داریم که جمهوری اسلامی از جهت سیاست داخلی و خارجی ایران در روابط بین المللی تعیین کننده است، گفت : برای توسعه و بهسازی کشور شرایط مناسبی را پیش بینی می کنیم.
وی فعالیت احزاب را در سه حوزه عضو گیری، آموزش و ظرفیت سازی مهم توصیف کرد و افزود: نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی احزاب سبب ایجاد حرکت های اجتماعی و سیاسی در جامعه می شوند و محدودیت ها با حرکت های سیاسی و اجتماعی احزاب از بین می رود و به همین دلیل هم استبداد هرگز نمی تواند به این نوع جامعه نفوذ کند.
عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت: وجود تشکیلات سیاسی در کشور همواره مورد تاکید است چرا که با عضو گیری و آموزش نیروهای انسانی در احزاب، کشور پیشرفت می کند. 
وی با اظهار این که ظرفیت سوزی در ساختار سیاسی حرکت های اجتماعی را دچار مشکل می کند، افزود : دولت های نهم و دهم با از بین بردن چارچوب سیاسی و ایجاد بن بست در روابط خارجی ، ظرفیت سوزی کردند و 800 میلیارد دلار درآمد نفتی کشور را به باد فنا دادند .
بانک تداوم ظرفیت سازی های صورت گرفته در انتخابات ریاست جمهوری 92 را سیاست حزب اعتدال و توسعه برای انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: در انتخاب نهایی باید دقت کنیم چرا که مجلس شورای اسلامی آینده باید مشکلات کشور را حل کند و عناصری مورد حمایت هستند که علاوه بر درک موضوع، راه حل داشته و صاحب دانش، تجربه و توانمندی در عمل نیز باشند.
وی افزود: افراد خوبی که توانایی و کارایی عملی داشته باشند، مورد حمایت حزب اعتدال و توسعه هستند.
بانک گفت: مشکلات زیاد است و تمام احزاب باید حضور گسترده و با شکوه در انتخابات را جدی بگیرند. 
وی افزود : 10 نفر فرهیخته در سیاست خارجی کشور در دولت تدبیر و امید کشور را از بن بست نجات دادند هر چند برخی همچنان در صدد هستند تا شهد موفقیت سیاست خارجی را به کام مردم تلخ کنند.
عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت : امروز رسانه ملی توانمندی و موفقیت دولت را در کاهش تورم از 40 درصدی به کمتر از 15درصد با نفت 40 دلاری را بدرستی تبیین و اطلاع رسانی نمی کند.
وی شفاف سازی را از راهبردهای مهم احزاب برشمرد و افزود : قانون گرایی و حرکت ساختارمند از عناصر اصلی شفاف سازی هستند .
بانک گفت : دولت های نهم و دهم با حرکت های خاکستری کشور را دچار رکود شدید کردند، چرا که مصوبات زیادی که مسیرش را طی نکرده ، ابلاغ شده که نتیجه آن فساد های کلان اقتصادی بوده است.
وی افزود : نتیجه بی توجهی به عناصر قانونی گرایی و ساختارمند در مقوله شفاف سازی ، دکل نفتی ، بابک زنجانی و اختلاس سه هزار میلیاردی بوده است.
او توضیح داد: حرکت های غیر شفاف آن چنان در دولت های گذشته در کشور نهادینه شده بود که امروز بابک زنجانی قلدرمآبانه به میدان می آید و گویی هنوز درک نکرده است که اوضاع تغییر کرده و عوامل گذشته دیگر نمی توانند از ایشان همانند گذشته حمایت کنند.
بانک همگرایی با نیروهای تندرو را غیرممکن دانست و گفت : امروز ادراک سازی را نفوذ می پندارند و افراطی گرایان تبیین یک اندیشه و اولویت سازی یک مقوله را خطا می پندارند.
وی افزود : کسانی که می خواهند امیدی را که ایجاد شده است از مردم بگیرند، مورد نفرت حزب اعتدال و توسعه هستند.
بانک گفت : فعالان سیاسی باید مجلسی را ایجاد کنند که برای آینده توسعه و تضمین مسائل اجتماعی حرکت کند.
وی افزود : امروز برای حل مشکلات آسیب های اجتماعی اعتیاد، طلاق و دیگر ناهنجاری های اجتماعی ، اخلاقی ، اقتصادی و فرهنگی به مجلس کارآمد نیاز داریم.
به گزارش خبرنگار ما در این همایش، مسعود شفیعی عضو شورای مرکزی و رییس سازمان جوانان و دانشجویان حزب و مهدی قاسمی دبیر شورای موقت حزب در استان مازندران نیز سخنرانی کردند. همچنین علی اسدی، دبیر شورای هماهنگی اصلاح طلبان مازندران نیز که از میهمانان این همایش بود، سخنانی ابراز کرد. 
کد مطلب: 46