پاسخ روابط‌عمومی اعتدال و توسعه به مصاحبه عضو حزب مؤتلفه

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۴
Share/Save/Bookmark
در پی انتشار مصاحبه‌‌ای در روزنامه الکترونیکی شما (ارگان حزب موتلفه اسلامی) از عبدالرضا مصری؛ عضو حزب مؤتلفه اسلامی، که در آن مطالب نادرستی به حزب اعتدال و توسعه نسیت داده شده بود، روابط عمومی اعتدال و توسعه به این اظهارات پاسخ داد.
پاسخ روابط‌عمومی اعتدال و توسعه به مصاحبه عضو حزب مؤتلفه
 
روابط‌ عمومی حزب اعتدال و توسعه به مطلب منتشره در ارگان حزب مؤتلفه اسلامی واکنش نشان داد.

در پی انتشار مصاحبه‌‌ای در روزنامه الکترونیکی شما (ارگان حزب موتلفه اسلامی) از عبدالرضا مصری؛ عضو حزب مؤتلفه اسلامی، که در آن مطالب نادرستی به حزب اعتدال و توسعه نسیت داده شده بود، روابط عمومی اعتدال و توسعه به این اظهارات پاسخ داد.
 
متن پاسخ روابط عمومی حزب اعتدال و توسعه به این شرح است:
 
«جناب آقای  اسلامی
مدیرمسئول محترم روزنامه الکترونیکی شما (ارگان حزب موتلفه اسلامی)

با سلام و احترام
در شماره 627 آن روزنامه وزین مورخ دوم خرداد 1394، مصاحبه‌ای از جناب آقای عبدالرضا مصری رئیس فراکسیون حزب مؤتلفه اسلامی با عنوان "احزاب دولتی عمده‌ترین چالش‌ها را ایجاد می‌‌کنند" منتشر شده است که طی آن، مصاحبه شونده محترم، حزب اعتدال و توسعه را حزبی دولتی دانسته و با این گزاره نادرست، تحلیلی نادرست از وضعیت موجود ارائه داده‌اند. از جمله گفته‌اند: "... در کشور ما ابتدا دولت‌ها تشکیل می‌شوند و بعد هر دولتی برای خود یک حزب تشکیل می‌دهد، .... هم اکنون نیز شاهد تشکیل حزب اعتدال و توسعه هستیم."

لذا خواهشمند است برای تنویر اذهان خوانندگان محترم آن جریده و وفق قانون مطبوعات، توضیح ذیل در نخستین شماره آتی منتشر شود:

1- حزب اعتدال و توسعه، در نیمه دوم دهه 70، زمانی که افراط گرایی سیاسی کشور را با مشکلاتی عدیده مواجه کرده بود، به همت جمعی از نخبگان سیاسی و مدیران باسابقه در حوزه‌های تقنینی و اجرایی کشور پایه گذاری شد و اساسنامه آن در سال 1378 در مراجع قانونی به ثبت رسید.

2-  بی شک به یاد دارید که در سال 1382، زمانی که جمعیت موتلفه اسلامی پس از سالها تصمیم گرفت در چارچوبی قانونمند به فعالیت سیاسی خود ادامه دهد و مجوز "حزب" را از مراجع ذیصلاح کسب نمود، حزب اعتدال و توسعه جزو نخستین احزاب و تشکل های رسمی بود، که با ارسال پیامی ورود موتلفه به عرصه فعالیت قانونمند حزبی را به فال نیک گرفته و آن را تبریک گفت.

3- حزب اعتدال و توسعه، همانگونه که لزوم پیروی از آداب اسلامی و اخلاق حرفه ای در فعالیت‌های سیاسی، از جمله در عرصه رقابت با دیگر احزاب را همواره به اعضا و هواداران خود گوشزد می‌کند، دیگر کنشگران سیاسی را نیز به رعایت این امور دعوت می‌کند.  امیدواریم اظهارات جناب آقای مصری در دولت‌ساخته نامیدن حزب اعتدال و توسعه، صرفاً ناشی از کم‌اطلاعی ایشان از تاریخچه تشکیل حزب اعتدال و توسعه بوده باشد.

4- موسسان، اعضاء و هواداران حزب اعتدال و توسعه، طی نزدیک به 16 سال فعالیت در عرصه سیاسی کشور، در پی گسترش مشی اعتدال در سطوح مختلف اجتماعی و سیاسی کشور بوده‌اند. این حزب پیروزی جناب آقای دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری 1392 را موفقیتی بزرگ برای طرفداران گفتمان اعتدال  دانسته و آن را فرصتی تاریخی برای بسط اندیشه اعتدالی در کشور می‌داند. لذا حمایت از دولت تدبیر و امید را در راستای دستیابی به آرمان‌های حزب، مصرح در اساسنامه و مرامنامه ارزیابی کرده و با افتخار در این مسیر، همچون گذشته گام برخواهد داشت».
 

 
کد مطلب: 28