واعظی: حزب نباید هدف اصلی که حفظ نظام است را گم کند

تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۳
Share/Save/Bookmark
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: «نگاه ما به مردم نباید ابزاری باشد که هروقت رای خواستیم به سراغ آنها برویم و بعد از آن، قول خود را فراموش کنیم. سعی دولت این بوده که با مردم باشد».
واعظی: حزب نباید هدف اصلی که حفظ نظام است را گم کند
 
عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت: «درست است که حزب باید به دنبال کسب قدرت باشد اما ما رسالتی بالاتر نیز احساس می‌کنیم و آن حفظ نظام و انقلاب است. این یک اصل کلیدی از اعتقادات تفکر اعتدال است» .

دکتر محمود واعظی عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه که روز جمعه 18 اردیبهشت‌ماه 1394، در همایش منطقه‌ای این حزب در کرمانشاه سخنرانی می‌کرد، اظهار داشت: «اگرچه حضور تفکر اعتدال در عرصه سیاسی کشورمان از 16 سال پیش شروع شد، اما آن ‌زمان کسی فکر نمی‌کرد غیر از تفکر چپ و راست، در ایران تفکری دیگر مطرح شود. حزب اعتدال و توسعه در سال 1378 به‌صورت رسمی اعلام موجودیت کرد و گام‌های مهمی را برای نهادینه کردن اندیشه اعتدال در جامعه ایران برداشت».

واعظی افزود: «اگر به‌دنبال میراث امام و اجرای منویات مقام معظم رهبری که همان اسلام است، هستیم، راهی جز اعتدال نداریم. چون از ابتدا بنا را بر این نهاده بودیم که در حزب، کار تشکیلاتی درست و منسجم انجام دهیم، عجله‌ای در کار نداشتیم و  قصد داشتیم آرام آرام در جامعه جا باز کنیم».

عضو هیئت موسس حزب اعتدال و توسعه گفت: «باید از مردم فهیم تشکر کنیم که در انتخابات 24 خرداد به اعتدال رای دادند. همچنین از دکتر روحانی تشکر می‌کنیم که نماینده ارزشمندی برای تفکر اعتدالی بوده‌اند. در این شرایط مسئولیت سنگینی بر دوش ما است. باید بتوانیم این انقلاب را حفظ و به نسل بعدی منتقل کنیم. درست است که حزب باید به دنبال کسب قدرت باشد. اما ما رسالتی بالاتر نیز احساس می‌کنیم و آن حفظ نظام و انقلاب است. این یک اصل کلیدی از اعتقادات تفکر اعتدال است. امیدواریم بتوانیم این راه را درست طی کنیم. در فعالیت حزبی نباید هدف اصلی که حفظ نظام است، گم کنیم» .

واعظی با اشاره به نقطه‌نظرات مسئولین حزب در استان‌های غربی کشور که در همایش مطرح شد، اظهار داشت: «در این 20 ماه عمر دولت، دغدغه‌های شما را احساس می‌کنیم. مشکلاتی که دوستان بیان کردند، وجود دارد. اما باید بدانیم که ما به دنبال اهداف والاتری هستیم. دولت قولی به مردم داده و گفته به دنبال جذب همه گروه‌ها است. نباید این قول رئیس جمهور محترم فراموش شود. هیئت دولت نیز یک کابینه فراجناحی است که تنها چند نفر از حزب اعتدال و توسعه در آن حضور دارند. این با قول دکتر روحانی به مردم، انطباق دارد».

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: «نگاه ما به مردم نباید ابزاری باشد که هروقت رای خواستیم به سراغ آنها برویم و بعد از آن، قول خود را فراموش کنیم. سعی دولت این بوده که با مردم باشد».

وی با اشاره به انتظارات موجود درباره استفاده از نیروهای جوان در دولت گفت:«دوستان جوان ما ابتدا باید در کنار افراد با تجربه و متخصص، تجربه لازم را کسب نمایند و به مرور جایگزین آن‌ها شوند. در موقعیتی هستیم که نمی‌توانیم اشتباه کنیم. این تغییرات باید آرام آرام ایجاد شود».

واعظی افزود: «وقتی دولت را تحویل گرفتیم، کشور مشکلاتی داشت. تورم 39 درصد بود و در شرایط رکود شدید اقتصادی قرار داشتیم اما با تلاش‌هایی که صورت گرفت، اکنون تورم به 15 درصد رسیده‌است و از رکود هم خارج شده‌ایم».

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «در سال فعلی به‌دنبال رونق اقتصادی هستیم. رونق کسب و کار در بخش خصوصی یکی از اهداف مهم دولت در سال 94 است؛ چراکه از نظر ما، اقتصاد نباید در دست دولت باشد. همچنین رفع بیکاری اولویت بسیار مهمی است؛ نگاه ما به معضل بیکاری تنها اقتصادی نیست. اگر شغل نباشد بی‌اخلاقی و نا امنی را هم به‌وجود می‌آورد. اما مهمترین هدفی را که دولت دنبال می‌کند  حفظ انسجام و وحدت ملی  است. ما ایرانیان یک خانواده هستیم  و سیاست دولت این است که نماینده تمام مردم و اقوام باشد».

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه تاکید کرد: «دراین دولت اعتقادی به حذف مخالفین وجود ندارد. اعتقاد داریم روابط دولت و ملت باید دوطرفه باشد و مردم به دولت اعتماد داشته باشند. موضوعات فرهنگی و مولفه‌های اخلاقی از مواردی است که دولت به دنبال تقویت آن است. روابط دولت و ملت باید بر اساس صداقت باشد».
 
واعظی همچنین به نمایندگی از شورای مرکزی و دبیر کل حزب اعتدال و توسعه، از حضور پرشور و کم‌نظیر اعضای حزب در این همایش تشکر کرد.

گفتنی است که در همایش منطقه‌ای حزب اعتدال و توسعه در استان کرمانشاه،علاوه بر اعضای حزب در این استان، نمایندگانی از تشکیلات استان‌های کردستان، همدان، لرستان و ایلام حضور داشتند.
 
 
 
کد مطلب: 26