بیانیه حزب اعتدال و توسعه به‌مناسبت تفاهمات لوزان

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۱
Share/Save/Bookmark
حزب اعتدال و توسعه در بیانیه‌ای به مناسبت تفاهمات لوزان تصریح کرد: «تفاهمات حاصل شده در مذاکرات لوزان سوئیس و چارچوب تدوین شده در بیانیه نهایی این مذاکرات بر اساس تضمین منافع ملی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با آنچه که مورد نظر بوده است، به دست آمده و قطعا موجب توسعه فعالیتهای هسته ای کشور خواهد شد».
بیانیه حزب اعتدال و توسعه به‌مناسبت تفاهمات لوزان
 
حزب اعتدال و توسعه تصریح کرد: «تفاهمات حاصل شده در مذاکرات لوزان سوئیس و چارچوب تدوین شده در بیانیه نهایی این مذاکرات بر اساس تضمین منافع ملی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با آنچه که مورد نظر بوده است، به دست آمده و قطعا موجب توسعه فعالیتهای هسته ای کشور خواهد شد».

حزب اعتدال و توسعه با صدور بیانیه‌ای، ضمن حمایت از تفاهم ایران و کشورهای 1+5 در مذاکرات لوزان سوئیس تاکید کرد: «خرد جمعی ایرانی با درکی درست از شرایط داخلی، پیرامونی و جهانی، در 24 خردادماه سال 1392 بر این مهم تاکید کرد که می‌توان آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی، منافع ملی و ارتقای رفاه عمومی را با در پیش گرفتن مشی اعتدال، تعامل سازنده با جهان و گفتگو بر مبنای اصل تکریم متقابل، پیگیری نمود».
 
در ادامه این بیانیه آمده است: «بر همین مبنا دولت برآمده از گفتمان اعتدال، به پشتوانه رهنمودهای مقام معظم رهبری، حمایت احاد ملت و با تلاش شبانه‌روزی جمعی از فرزندان اندیشمند انقلاب توانست از گردنه دشوار مذاکرات لوزان به سلامت عبور کند تا مسیر برای تحقق وعده های برآمده از خواست مردم ایران هموارتر شود».
 
حزب اعتدال و توسعه تاکیده کرده است: «اکنون می‌توانیم با صراحت اظهار نماییم که تفاهمات حاصل شده در مذاکرات لوزان سوئیس و چارچوب تدوین شده در بیانیه نهایی این مذاکرات بر اساس تضمین منافع ملی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با آنچه که مورد نظر بوده است، به دست آمده و قطعا موجب توسعه فعالیتهای هسته ای کشور خواهد شد. بی تردید این تفاهمات فصل جدیدی را در آینده کشور خواهد گشود و روابط سیاسی ایران و جهان را در مسیر تازه ای قرار خواهد داد. ضمن آنکه در داخل کشور نیز به نفع همه جریانات، گروهها و سلایق مختلف سیاسی است».
 
حزب اعتدال و توسعه در ادامه بیانیه خود ضمن قدردانی از "زحمات کلیه کارشناسان، تصمیم سازان و تصمیم گیران، به ویژه اعضای محترم تیم مذاکره کننده هسته ای"،  "این دستاورد بزرگ را به عموم ملت ایران به ویژه خانواده های معظم شهدای هسته ای" تبریک ' گفته و نوشته است: «حزب اعتدال و توسعه که از 15 سال پیش، در پی گسترش گفتمان اعتدال در سپهر سیاسی و اجتماعی ایران بوده است، نتایج مذاکرات اخیر هسته ای را نمادی بارز از کارآمدی این گفتمان در عرصه بین المللی دانسته و این مهم را به عنوان نقطه عطفی در تاریخ سیاسی ایران ارج می نهد. اطمینان داریم که بسط عقلانیت، دوری از افراط و نهادینه شدن گفتمان اعتدال در مناسبات میان احزاب، گروه ها و کنشگران سیاسی داخل کشور، علاوه بر ایجاد شادابی و تحرک مناسب در فضای سیاسی و اجتماعی ایران، همدلی و همزبانی میان دولت و ملت را ارتقا داده و امکان پیگیری خواسته های عمومی از جمله توسعه اقتصادی و رفاه عمومی را مهیا خواهد نمود».
 
در پایان بیانیه این حزب آمده است: «بر خود لازم می دانیم از رهنمودها و حمایتهای ارزشمند رهبر معظم انقلاب، مدیریت هوشمندانه رئیس جمهور محبوب؛ جناب آقای دکتر روحانی و تلاشهای مجدانه وزیر محترم امور خارجه؛ جناب آقای دکتر ظریف و سایر اعضای هیئت مذاکره کننده ایرانی و همه کسانی که در حصول نتایج ارزشمند این مذاکرات، نقش داشته اند، سپاسگزاری نماییم. خاطرنشان می شود بیانیه تحلیلی و تفصیلی حزب اعتدال و توسعه درباره مذاکرات هسته ای، در آینده نزدیک منتشر خواهد شد. به امید پیروزی های بیش از پیش ملت بزرگ ملت ایران».
کد مطلب: 24