پاسخ حزب اعتدال و توسعه به مطالب منتشر شده از سوی خبرگزاری دولت "ایرنا"

کادر دولت محترم سیزدهم به جای اشاعه فرهنگ برچسب زنی، پاسخگوی شرایط فعلی و عملکرد خود باشد.

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۵
Share/Save/Bookmark
پس از برگزاری کنگره ششم حزب اعتدال و توسعه، و انتشار بیانیه پایانی که در آن از وضع موجود انتقاد و نسبت به آینده کشور و پیامدهای ادامه چنین روندی دلسوزانه هشدار داده شده . واکنش بسیار تند رسانه های دولت رئیسی و جریان های همسو را در پی داشت.
 

 بسم الله الرحمن الرحیم
«وَالَّذِینَ یُؤْذُونَ الْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِنَاتِ بِغَیْرِ مَا اکْتَسَبُوا فَقَدِ احْتَمَلُوا بُهْتَانًا وَإِثْمًا مُّبِینًا»؛ و کسانى‌که مردان و زنان مؤمن را بى‌‏آنکه مرتکب [عمل زشتى] شده باشند آزار مى‌‏رسانند قطعاً تهمت و گناهى آشکار به گردن گرفته‏‌اند» سوره احزاب ، آیه ۵۸

به اطلاع عموم می رساند ، جوابیه رسمی حزب اعتدال و توسعه به اتهامات واهی منتشر شده در خبرگزاری رسمی دولت ساعاتی پس از انتشار گزارش ایرنا در اختیار مسئولین آن خبرگزاری قرار گرفت ، اما پس از ساعت ها تعویق به شکلی کاملا غیر حرفه ای منتشر شد. به طوری که متن جوابیه در صفحه خبر ، ذیل گزارش مجدد که کاملا سو گیری شده ، سیاسی و غیر علمی تدوین گردیده مفقود شده است!. علی الرغم اشراف کامل حزب اعتدال و توسعه به این مدل برخورد رسانه های رسمی و حامی دولت در بازنشر اخبار جناح های مخالف سیاسی و در این مورد خاص جوابیه رسمی به تهمت های ناروا ، افتخار داریم در همه حال پایبندی به قانون را ساری و جاری و مفتخریم در این مورد نیز وفق نص صریح قانون مطبوعات عمل شده است .
"حاکمیت قانون ؛ حتی اگر متضرر شویم... ".

پس از انتشار بیانیه کنگره سراسری حزب اعتدال و توسعه در مورد شرایط فعلی کشور ، خبرگزاری رسمی دولت "ایرنا" به همراه تعدادی از خبرگزاری‌های همسو به این بیانیه واکنشی شتاب زده توام با تهمت هایی بزرگ نشان دادند. حزب اعتدال و توسعه ضمن استقبال از توجه جریانات حامی دولت به این بیانیه لازم می‌داند در پاسخ به نقدهای منتشرشده، موارد زیر را جهت تنویر افکار عمومی و همین‌طور رسانه‌های حامی دولت بیان نماید:

۱- متأسفانه مطالب منتشرشده در نقد بیانیه حزب، مبتنی بر اصول و مبانی متقن علم اقتصاد و آمار نیست و کماکان مطابق گذشته نقادان حامی دولت سیزدهم، صرفاً به تکرار اشاعه شعارهایی پوپولیستی و مذبح علم پرداخته‌اند و از همه مهمتر ادعا هایی را مطرح نموده اند که عمده ان خلاف منافع و مصالح ملی و مصداق بارز پیکار سیاسی و نه رقابت سیاسی ، خارج از اخلاق و اصول دینی و عرفی است و مع الاسف مطابق سنوات گذشته برچسب زدن های خطرناک و تلاش برای ایجاد پروژه امنیتی در راستای حذف رقیب سیاسی در دستور کار نامبردگان قرار گرفته و جای تاسف دارد که حامیان دولت سیزدهم ، این افراد محترم که خود را مصداق متدین ترین و لایق ترین افراد می دانند دست به چنین اقداماتی می زنند و با قیاس امارهای ساختگی با امارهای رسمی نسبت به تطهیر نحوه مدیریت خود قدم بر می دارند.
لذا جای دارد با استناد به فرمایش امیرالمومنین ، حضرت امام علی(ع) به شرح «البُهتانُ عَلی البَری اَعظَمُ مِنَ السَّماء»؛ تهمت زدن به آدم بی‌‌گناه بزرگ تر از آسمان‌‌هاست... تقوا پیشه کرده و از هرگونه اقدام که منجر به تضعیف اخلاق و صداقت گفتار و کردار در جامعه است به جد بپرهیزند. مردم جامعه چشم به حرکات و رفتار حکمرانان خود دارند و کلیت اقدامات مسئولین و کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقش مستقیم و غیر قابل وصفی در سلامت یا عدم سلامت اخلاق و اقدامات فرد فرد جامعه ایرانی دارد.با اشاعه برخی مطالب ناصواب و غیر واقع جهت تخریب رقیب سیاسی تنها پایه های اعتماد عمومی نسبت به نظام متزلزل می شود و این مهم مصداق اصلی تشویش اذهان عمومی است و جرم محرز که متاسفانه برخی افراد با داشتن مصونیت بدون هرگونه ترس از تعزیر قانونی از ان گریز می کنند!

۲-برخلاف اظهارات مغشوش و نامستحسن ابواب جمعی رسانه ای دولت سیزدهم ، دستاوردهای سکانداری دولت تدبیر و امید با تفکر و مدیریت اعتدالی و دلسوزانه صرفا با بررسی چند فقره شاخص اقتصاد کلان قابل ارزیابی و قضاوت عمومی است‌. ثبت ركورد بالا ترين رشد اقتصادي معادل ١٤/٢ درصد و كم ترين نرخ تورم معادل ٦/٨ درصد در سال ١٣٩٥ پس از چهار سال روند كاهنده تورم و دو سال متوالي نرخ تك رقمي تورم (سالهای ۹۵ و ۹۶ پس از امضا معاهده برجام) همچنین ثبت بيشترين جمعيت شاغل در بیست سال گذشته معادل ٢٤ ميلیون و ٢٧٤ هزار نفر در سال ۱۳۹۸ ، همگی ثمرات و نتایج تفکر اعتدال و مدیریت خالصانه و دلسوزانه مجموعه دولت تدبير و اميد می باشند. متاسفانه امارهای رسمی مبین این اند که از اغاز دولت سیزدهم تاکنون بيشترين حجم نقدينگي بالغ بر ٧ ميليون و ٣٧٧ هزار ميليارد تومان ( كه نسبت به سال ١٣٩٩ بيش از دو برابر شده است) و بيشترين حجم انتشار اوراق مالي بالغ بر ٢١٨ هزار ميليارد تومان در سال ١٤٠١  و بيشترين مقدار بدهي  بالغ بر يك ميليون و ٤٠٧ هزار ميليارد تومان كه ١٨٣/٩ هزار ميليارد تومان ان به بانك مركزي صورت گرفته است.از سوي ديگر، كم ترين ارزش پول ملي در این دوره ثبت گردیده. به طوريكه ارزش پول ملي طي دو سال گذشته به نصف كاهش يافته است!

۳-مستحسن است که کادر دولت محترم سیزدهم به جای اشاعه فرهنگ برچسب زنی ، تطهیر مدیریت آزمون و خطایی و غیر شایسته سالار با هتاکی و کم شمردن زحمات و اقدامات مسئولین ادوار گذشته و نهایتا حذف سمع و بصر رقیب ، پاسخگوی شرایط فعلی و عملکرد خود باشد.ضروری است که خبرگزاری محترم دولت به‌جای پاسخ دادن‌های صرفا سیاسی به یک بیانیه دلسوزانه و شو آف های مرسوم رسانه ای ، به فکر حل چالش ها و آینده ایران اسلامی و تحقق شعار های تبلیغاتی خود در کارزار انتخابات سال ۱۴۰۰ توسط جناب آقای رییسی باشد. پس از گذشت ۲ سال و نیم ، وعده کاهش پنجاه‌درصدی تورم به چه میزان تحقق یافته؟ وعده ساخت یک‌میلیون مسکن در سال اول چه میزان پیشرفت فیزیکی واقعی و قابل رویت داشته؟ وعده یک‌میلیون شغل در سال اول دولت به چه میزان تحقق یافته؟ نتیجه دستور از بین بردن فقر توسط رئیس‌جمهور چه شد؟ چرا دولت سیزدهم بابت جراحی اقتصادی بی‌نتیجه و پر ضرر خود حاضر به عذرخواهی نیست؟ عملکرد دولت در حوزه خودروسازی به‌جز نجومی شدن قیمت‌های خودرو و کاهش بیش از بیش کیفیت خودروها چه دستاوردی داشته است؟ و بسیار موضوعات دیگر. در نهایت به استحضار اعضای محترم دولت سیزدهم می رساند که مدیریت اذهان جامعه صرفا اعلام امار نیست.مردم جامعه زمانی معنی امار رشد و توسعه را فهم می کنند که رفاه ، سرزندگی ، سبزی و پررونقی سفره و نهایتا امید در زندگی آنان ساری و جاری و قابل رویت باشد. هرچقدر هم که از رشد اقتصادی دم بزنیم مادامی که وضعیت سطح عمومی قیمت ها اینچنین رو به افزایش و تورم لجام گسیخته بیش از پیش در سفره مردم مشهود باشد ، رضایت قلبی جامعه جلب نخواهد شد. امید است تا کادر دولت محترم سیزدهم به جای اشاعه فرهنگ برچسب زنی ، تطهیر مدیریت آزمون و خطایی و غیر شایسته سالار با حتاکی و کم شمردن زحمات و اقدامات مسئولین ادوار گذشته و نهایتا حذف سمع و بصر رقیب ، حرفه ای عمل نموده و پاسخگوی شرایط فعلی ، عملکرد و تحقق بخشیدن به شعار های انتخاباتی خود باشد. لذا جای دارد پس از گذشت بیش از ۴۰ سال و اندی از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در راستای رفاه مردم گام برداریم و این مهم زمانی تحقق می یابد که به تکثر گرایی ، وحدت در کثرت ، شایسته سالاری ، فساد ستیزی و از همه مهمتر "تعامل سازنده با جهان اعتقاد داشته و نسبت به پیاده سازی حداکثری ان بکوشیم و از هرگونه رقابت سیاسی حذفی و خارج از چهارچوب اصولی بپرهیزیم.

علی برکت الله
حزب اعتدال و توسعه
1402-07-30
 
کد مطلب: 194