دبیر حزب اعتدال و توسعه استان فارس :

دولت بدون تبلیغات مشغول خدمت خالصانه به سیل زدگان است

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۳
Share/Save/Bookmark
دولت بدون تبلیغات مشغول خدمت خالصانه به سیل زدگان است
 
دبیر حزب اعتدال و توسعه استان فارس گفت: دولت بدون تبلیغات و هیاهو مشغول خدمت خالصانه به آسیب دیدگان سیل روزهای پنجم و ششم فروردین ماه شیراز است و اقدام های ارزشمندی تاکنون صورت گرفته است.
 
سید میراعظم هاشمی  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود اقدامات بی نظیر دولت تدبیر و امید برای جبران خسارات مالی سیل شیراز، تبلیغاتی در این خصوص صورت نگرفت؛ در صورتی که بسیاری از دستگاه های نیمه دولتی و خصوصی و حتی سازمان های مردم نهاد با انجام اقدامات کوچکتری نظیر پخش صد و یا هزار پرس غذا تبلیغات وسیعی انجام دادند.
وی اظهار داشت: حتی بسیاری از افراد بدون آگاهی، خدمات ارزنده دولت در این خصوص را زیر سوال می برند و ادعا می کنند که دولت در این باره حضور پررنگی نداشته است.
این فعال سیاسی گفت: از سوی دیگر، برخی افراد به دنبال مصادره خدمات ارزشمند دولت به سیل زدگان شیراز هستند و یا با اظهارات غرض‌ورزانه قصد کمرنگ نشان دادن این اقدامات را دارند.
وی ادامه داد: تنها در یکی از اقدامات صورت گرفته دولت تدبیر و امید و به دستور معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برای راحتی کار آسیب دیدگان سیل شیراز در ساعات تعطیلی بانک ها بیش از یک میلیارد تومان وجه نقد برای تامین مایحتاج اولیه آسیب دیدگان و هزینه انتقال آنها به همراه خودروهایشان به شهرهای مدنظر در میان آسیب دیدگان به صورت بلاعوض توزیع شد.
هاشمی خدمت رسانی دولت در ساعات اولیه بروز سیل شیراز و همچنین اقدامات روزهای گذشته را بی بدیل توصیف کرد و گفت: این اقدامات دولت تدبیر و امید از حاشیه سازی فرصت طلبان جلوگیری کرد.
** تعویق پرواز معاون رئیس جمهوری برای خدمات رسانی بهتر به سیل زدگان شیراز
دبیر حزب اعتدال و توسعه استان فارس اظهار داشت: در سفر اخیر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور که در پی بروز سیل شیراز انجام شد، دولت خدمات بسیار زیاد و بی نظیری به سیل‌زدگان و آسیب دیدگان از این رخداد انجام داد.
وی با بیان اینکه معاون رئیس جمهوری در این سفر دو مرتبه پرواز خود به تهران را به دلیل خدمات رسانی بهتر به سیل زدگان شیراز به تعویق انداخت، اظهار داشت: این اقدامات با هدف خدمات رسانی بهتر و بیشتر به مسافران و شهروندان شیراز و همچنین کم رنگ شدن تبعات منفی این رخداد به ویژه در حوزه گردشگری فارس بود.
هاشمی ادامه داد: کمک های بلاعوض در ابعاد مختلف و همچنین تسهیلات بدون بهره و یا کم بهره برای جبران خسارت وارده به منازل و خودروهای مردم و حتی اثاثیه منزل سیل زدگان از جمله اقدامات ارزشمند دولت در سیل شیراز بود.
دبیر حزب اعتدال و توسعه استان فارس گفت: معاون رئیس جمهوری شخصا در فرمانداری شیراز به وضعیت بسیاری از آسیب دیدگان سیل شیراز رسیدگی کرد و حتی مصوبات ستاد بحران فارس در خصوص رسیدگی به وضعیت سیل زدگان به سایر نقاط کشور نیز تسری پیدا کرد.
وی با اشاره به سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه وزیر اطلاعات، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به نمایندگی از هیات دولت برای رسیدگی به حادثه سیل اخیر به شیراز گفت: کمک رسانی سریع و بدون فوت وقت به خسارت دیدگان و آسیب دیدگان سیل شیراز و همچنین مدیریت صحیح، میدانی و بموقع استاندار فارس و اقدام های خودجوش شهروندان شیرازی و سازمان های مردم نهاد از جمله اقداماتی بود که از ایجاد مشکلات بیشتر برای آسیب دیدگان سیل جلوگیری کرد.
وی یادآوری کرد: پرداخت کمک های بلاعوض و تسهیلات کم بهره برای بازسازی منازل، تامین اثاثیه منزل و خسارت خودرو به سیل زدگان شیراز از جمله اقدامات دولت در این رخداد بود.
بارش شدید باران در روزهای پنجم و ششم فروردین منجر به وقوع سیل در مناطقی از شهر شیراز شد. پنجم فروردین ماه، سیل دروازه قرآن 19 کشته ، 107 مصدوم و خسارات مادی بسیاری به خودروهای در حال عبور برجای گذاشت.
ششم فروردین ماه نیز برخی مناطق پایین دست رودخانه خشک شیراز و مجاور این رودخانه با مشکل آبگرفتگی منازل و معابر روبرو شدند. در این میان، وضعیت منطقه سعدی و روستای کرونی وخیم تر از سایر نقاط بود که امدادرسانی به این مناطق ادامه دارد.
کد مطلب: 170