۲
 

ناطق نوری: بررسی کنید اعتدال و توسعه در طی 18 سال فعالیت خود، تا چه حد ظهور و بروز داشته است؟

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۴
Share/Save/Bookmark
حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری صبح روز چهارشنبه ۲۸ تیرماه ۱۳۹۶ با جمعی از اعضای سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه، دیدار کرد.
ناطق نوری: بررسی کنید اعتدال و توسعه در طی 18 سال فعالیت خود، تا چه حد ظهور و بروز داشته است؟
 
حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری در دیدار با جمعی از اعضای سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه عنوان کرد:‌ «برای دولت چهارسال پیش رو فرصتی است برای عملی نمودن وعده‌ها و استفاده از اندوخته تجربه‌هایی که طی سالیان گذشته به دست آمده است. احزاب می‌بایست از اکنون برای چهارسال آینده برنامه ریزی کرده و دولت نیز می‌بایست به گونه‌ای برنامه‌ریزی و مدیریت داشته باشد که نه تنها مردم از رغبت خود سرخورده نشوند، بلکه این شور و شوق در جامعه تداوم یابد».
 
ناطق نوری در ادامه این جلسه، گفت: «حدود ۱۸ سال است که حزب اعتدال و توسعه ایجاد شده است، می‌بایست بررسی کنید تا چه حد ظهور و بروز داشته است؟ چه اندازه جاذب بوده و یا انعکاس بیرونی داشته است؟ حزب مؤتلفه بیش از ۵۰ سال سابقه دارد و حتی بنده به همراه اخوی شهیدم در این حزب فعالیت داشتیم؛ انصافاً تشکیلات منسجم و مؤثری بود و در متن انقلاب نقش بسیاری داشت، اما امروزه شاهدیم ظهور و بروزی نداشته و حتی قادر به جذب فرزندان خودشان در این تشکیلات نیستند».

ناطق‌نوری با بیان اینکه احزاب باید آسیب‌شناسی داشته باشند و علل افولشان را بررسی کنند، گفت: «در برهه‌ای، دفا‌تر تحکیم وحدت ایجاد شد و حدود ۱۵سال بر دانشگاه‌ها اثرگذار بودند اما اکنون به افول رسیده‌اند. یکی از گزینه‌های مناسب برای خروج از وضعیت افول احزاب، تشکیل اتاق فکر برای بررسی مشکلات موجود و جذب نیروهای جدید و خوش فکر است؛ همواره احزاب باید تفکری وسیع داشته و در اداره امور کشور فراجناحی عمل شود».

او خاطرنشان کرد: «امروزه در احزاب دنیا، بحث برنامه ریزی، اجرا وتأمین مخارج اقتصادی جهت اداره و ساماندهی امور؛ مشخص و حتی شفاف سازی می‌شود تا بتوان حزب را رشد داد».
 
در ابتدای این دیدار مسعود شفیعی رئیس سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه، ضمن ارائه گزارشی از پیشینه ۱۲ ساله این سازمان و بویژه عملکرد آن در انتخابات اخیر ریاست جمهوری، بر ضرورتِ انتقال تجربیات شخصیت های انقلابی همچون حجت الاسلام ناطق نوری به نسل های سوم و چهارم انقلاب تاکید کرد.
 
وی همچنین تداوم حمایت های ناطق نوری از دولت را به عنوان یک از چهره اعتدالگرا و مقبولِ جریان های سیاسی کشور در تقویتِ این گفتمان بسیار موثر دانست.
 
در بخش دیگری از این نشست، زهرا ساعی؛ نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی، آرمین امیر؛ عضو هیات علمی دانشگاه و امینِ الله داد؛ دانشجوی علوم سیاسی در مقطع دکترا، از اعضای جوان حزب اعتدال و توسعه، نقطه نظرات خود را درباره موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی با تاکید بر حوزه جوانان ارائه کردند.
کد مطلب: 75
 


 
فاطمه ستاریان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۱۷:۱۷:۵۵
من از دیدگاه یکی از اعضای جوانان این حزب بزرگترین مشکل این حزب در حال حاضراینه که فعالیت حزبی رو معطوف به انتخابات ها کرده و هیچ کس برای ما و ایده هامون ارزش قائل نیست... متاسفانه اعضای اصلی جوانان استان گلستان ، خود از جوانان نیستند و بیشتر به دنبال پیدا کردن لینک هستند تا فعالیت موثر اجتماعی
 
مهراب شاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۰-۲۳ ۱۵:۲۶:۰۱
عالي بود