در برنامه تلویزیونی شناسنامه مطرح شد؛

اهداف تشکیل حزب اعتدال و توسعه از زبان ترکان

15 آذر 1392 ساعت 20:33

مهندس ترکان، از مؤسسان حزب اعتدال و توسعه گفت: هرچند حزب کارگزاران هم جهت گیری‌های توسعه‌ای موفقی داشت، اما آنچه در اعتدال و توسعه تعقیب می‌شد، پررنگ تر شدن مسیر اعتدالی بود.


مهندس ترکان، از مؤسسان حزب اعتدال و توسعه گفت: هرچند حزب کارگزاران هم جهت گیری‌های توسعه‌ای موفقی داشت، اما آنچه در اعتدال و توسعه تعقیب می‌شد، پررنگ تر شدن مسیر اعتدالی بود.
 

مهندس اکبر ترکان، دبیر شورای عالی مناطق آزاد در دولت یازدهم که در برنامه تلویزیونی "شناسنامه" این هفته شرکت کرده بود، در پاسخ به سوالی درباره تاسیس حزب اعتدال و توسعه گفت: این حزب منشعب از تشکل یا حزب دیگری نبود. جمعی که علاقمند بوده و هستیم مسیر توسعه‌ای که آیت الله هاشمی رفسنجانی شروع کرده بود را ادامه دهیم و از طرفی دلمان می‌خواست و می‌خواهد اعتدال و عدالتخواهی که در فرمایشات رهبری رکن بوده را تعقیب کنیم، این حزب را تشکیل دادیم.

وی خاطرنشان کرد: این حزب بعد از سال 76 پایه گذاری و تشکیل شد و دوستانی که همفکر بودند دور هم جمع شدند. دبیر کل ما در این حزب جناب آقای نوبخت است، آقای نعمت زاده، دکتر واعظی، دکتر بانک و دیگر دوستانی که فکر اعتدالی و توسعه‌ای را لازمه پیشرفت ایران اسلامی می‌دانند هم در حزب حضور دارند.

دبیرمناطق آزاد ادامه داد:فکر شیعی، اندیشه‌ای اعتدالی است. این فکر اعتدالی وقتی وارد سطح جامعه می‌شود، به ترجمان مختلفی از آن دست پیدا می کنیم. در بخش اقتصادی به عدالتخواهی در سطوح مختلف اجتماع دست پیدا می کنیم.

ترکان گفت: در تاسیس حزب کارگزاران من هم عضو آن بودم، اما در جلسه‌ای که خدمت آقا بودیم، آقا فرمودند وزرا در این حزب نباشند که من و کلانتری وظیفه خود دانستیم که از آن خارج شویم. کارگزاران هم جهت گیری‌های توسعه‌ای موفقی داشت، اما آنچه در اعتدال و توسعه تعقیب می شد، پررنگ‌تر شدن مسیر اعتدالی بود.


کد مطلب: 5

آدرس مطلب: https://www.hezbet.ir/fa/doc/news/5/اهداف-تشکیل-حزب-اعتدال-توسعه-زبان-ترکان

حزب اعتدال و توسعه
  https://www.hezbet.ir