در دیدار هیات رییسه کانون جوانان حزب اعتدال و توسعه تاکید شد:

جنتی: اجازه نمی‌دهیم اغراض جناحی، محیط فرهنگی را خدشه دار کند

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۳
Share/Save/Bookmark
عضو هیئت موسس حزب اعتدال و توسعه، ابراز امیدواری کرد در عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری در آغاز سال همدلی و همزبانی دولت و ملت، همه دلسوزان نظام از جمله گروه‌ها و جریان‌های سیاسی، به گونه‌ای عمل کنند که به حفظ و ارتقای سطح امید در جامعه کمک شود.
جنتی: اجازه نمی‌دهیم اغراض جناحی، محیط فرهنگی را خدشه دار کند
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دستاوردهای دولت در حوزه‌های اقتصادی و سیاست خارجی، که منجر به تقویت امید در فضای عمومی جامعه شده است، ابراز امیدواری کرد در عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری در آغاز سال همدلی و همزبانی دولت و ملت، همه دلسوزان نظام از جمله گروه‌ها و جریان‌های سیاسی، به گونه‌ای عمل کنند که به حفظ و ارتقای سطح امید در جامعه کمک شود.

علی جنتی صبح روزدوشنبه 24 فروردین‌ماه سال 1394، در دیدار با هیئت رئیسه کانون جوانان حزب اعتدال و توسعه، همچنین با تاکید بر نقش فعالیت‌های سالم فرهنگی در ارتقای سطح امید تاکید کرد: «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر تقویت نشاط در فضای فرهنگی و حمایت از فعالیت‌هایی که در چارچوب قانون انجام می‌شود تاکید داشته و اجازه نخواهد داد آرامش محیط فرهنگ و هنر، با فشارهای برآمده از اغراض جناحی و منافع گروهی خدشه‌دار شود».

عضو هیئت موسس حزب اعتدال و توسعه، ابراز داشت: «از همان ابتدا که به وزارت ارشاد آمدم احساس کردم برخی از جریان‌هایی که دولت آقای روحانی را از خود نمی‌دانند، همه توان خود را صرف بهانه‌گیری و عیب جویی از فعالیت‌های این دولت نموده‌اند که متاسفانه عرصه فرهنگ نیز از این بهانه‌گیری‌ها بی‌نصیب نبوده است».

جنتی ضمن تاکید بر استقبال وزارت ارشاد از نقدهای سازنده و دلسوازانه گفت: «در سال گذشته بیش از 72 هزار عنوان کتاب منتشر شد. حالا برخی می‌آیند و مثلا از میان این حجم انبوه، دو سه کتاب را پیدا می‌کنند که چند پاراگراف مشکل دارد. در این که ما باید مراقبت کنیم که حتی همین دو سه اشکال هم بر عملکردمان وارد نشود شکی نیست اما آیا این عملی اخلاقی است که با برجسته کردن یکی دو خطای کوچک احتمالی سهوی، همه زحمات کارکنان این وزارتخانه را زیر سوال ببریم».

وزیر ارشاد به اتفاقات ناگواری که در مورد اجرای برخی کنسرت‌های قانونی طی سال گذشته روی داد، اشاره کرد و گفت: «پارسال به دروغ شایع کردند که وزارت ارشاد مجوز تک خوانی به بانوان داده است و با پخش وسیع این شایعه در سطح کشور تلاش داشتند دیدگاه علما و متدینین را علیه دولت و وزارت ارشاد منفی کنند. قطعاً باید در دلسوزی این شایعه پراکنان برای نظام و فرهنگ کشور تردید کرد، چرا که اگر اینان دغدغه اسلام و فرهنگ اسلامی را داشتند اولاً به دروغ متوسل نمی‌شدند و در ثانی همان سال‌های قبل از استقرار دولت آقای روحانی که برخی کتاب‌های سراسر مشکل دار مجوز چاپ گرفتند واکنش نشان می‌دادند».

بر اساس این گزارش در این دیدار مسعود شفیعی رییس کانون جوانان حزب اعتدال و توسعه و عضو شورای مرکزی این حزب، با اشاره به فضای عمومی کشور و ایجاد امید و نشاط در جامعه، خصوصا در آغاز سال جدید و روند مثبت در مذاکرات هسته‌ای، حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و هنری قانونمند را پیش‌نیاز افزایش تحرک بیشتر در فضای فرهنگی دانسته و بر حمایت کانون جوانان این حزب از برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه تاکید کرد.
 
کد مطلب: 25