همایش منطقه‌ای اعتدال و توسعه در زاهدان برگزار شد

تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۹
Share/Save/Bookmark
همایش استان‌های منطقه جنوب‌شرق کشور حزب اعتدال و توسعه، با رویکرد فعالیت بیشتر اعضای حزب و توسعه تفکر اعتدال در سال 1394، با حضور مرتضی بانک و مسعود شفیعی از اعضای شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه کشور و دبیران و اعضای منتخب حزب از استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی در شهرستان زاهدان برگزار شد.
همایش منطقه‌ای اعتدال و توسعه در زاهدان برگزار شد
 
همایش منطقه‌ای حزب اعتدال و توسعه، به میزبانی استان سیستان و بلوچستان در تالار علامه حلی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان برگزار شد.

همایش استان‌های منطقه جنوب‌شرق کشور حزب اعتدال و توسعه، با رویکرد فعالیت بیشتر اعضای حزب و توسعه تفکر اعتدال در سال 1394، با حضور مرتضی بانک و  مسعود شفیعی از اعضای شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه کشور و دبیران و اعضای منتخب حزب از استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی در شهرستان زاهدان برگزار شد.

دکتر زهرا اربابی دبیر حزب اعتدال و توسعه استان سیستان و بلوچستان در این همایش اظهار داشت: «باید به اعتدال جمعی توجه شود، باید از تعصب‌های گروهی فاصله بگیریم که توسط مقام معظم رهبری به عنوان راهبرد سال 1394 تعیین شده و باید در رفتار ما دیده شود».

وی افزود: «ما مفتخر به این هستیم که پرچم گفتمان اعتدال، بیش از دو دهه توسط حزب اعتدال و توسعه در کشور برافراشته مانده‌است».

اربابی در ادامه گفت: «همه دوستانی که به نوعی “مثلا از دیدگاه خودشان”دلواپس شرایط کشور هستند، را به همدلی و همزبانی، در راستای تامین منافع ملی کشور به‌دور از هرگونه تمامیت‌خواهی و فرد‌ طلبی خاص گروهی، مذهبی و قومیتی دعوت می‌کنیم».
 
سخنران میهمان این همایش، مرتضی بانک؛ معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری و عضو ارشد شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه بود که ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این حزب در دو دهه اخیر به تحلیل شرایط کشور پرداخت.

وی گفت: «دولت تدبیر و امید بر آمده از تفکر اعتدال بود که مردم از آن استقبال کردند و در خرداد سال 94 حماسه آفریدند».

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه افزود: «دولت تدبیر و امید در بحرانی‌ترین شرایط دولت را از رئیس دولت قبل تحویل گرفت، ولی علی‌رغم همه مشکلات و محدودیت‌ها با روش و نگرشی بر پایه اعتدال و توسعه، تا کنون موفق عمل کرده‌است که نمونه آن موفقیت تیم دیپلماسی در مسائل بین‌المللی است».

در ادامه این همایش، مسعود شفیعی؛ دیگر عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه به ارائه گزارشی از تصمیمات و اقدامات جدید حزب درباره تشکیل کمیته‌های ذیل هیئت اجرایی پرداخت و از توسعه فعالیت کانون جوانان در استان‌ها خبر داد.

رییس کانون جوانان حزب اعتدال و توسعه کشور خاطر نشان کرد: «حزب اعتدال و توسعه در آینده‌ای نزدیک هواداران و اعضای خود را در استان‌های مختلف، با سامان‌دهی جدیدی فعال خواهد کرد و توسعه کیفی و جذب بر اساس نخبگی و شایستگی جز رویکردهای اصلی حزب است».

در پایان این همایش مرتضی بانک و مسعود شفیعی در فضایی صمیمانه به سوالات اعضای حزب پاسخ دادند.
 
کد مطلب: 14