دبیر حزب اعتدال و توسعه استان آذربایجان شرقی:

ظریف نباید تنها بماند

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۷
Share/Save/Bookmark
غلامحسین کریمی با اشاره به فشارهای ناجوانمردانه بر روی دکتر محمد جواد ظریف و تهدید وی به استیضاح در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظریف از بهترین و کارآمدترین وزرای دولت دکتر روحانی است، این اقدام را در شرایط فعلی جامعه به مصلحت کشور ندانست و عنوان کرد: زمانی که ظریف به‌عنوان وزیر امور خارجه دولت روحانی انتخاب شد، به خوبی می‌دانست مشکلاتی که در طول هشت سال دولت نهم و دهم ایجاده شده و دیواری از تحریم‌ها، فشارها، اجماع جهانی علیه ایران ساخته شده بود نیازمند تلاشی مضاعف است تا نگاه جهان را به ایران تغییر دهد و ممکن است در این مسیر هزینه زیادی را نیز شخصا بپردازد.
 
وی در ادامه افزود: دکتر ظریف ویژگی های متمایزی با سایر دیپلمات ها دارد  که در نوع خود بی‌بدیل است، تسلط او به زبان بین‌المللی دیپلماسی، آشنایی کاملش با مواضع و قوانین بین‌المللی، ارتباط‌گیری خوب با شخصیت‌های مهم جهان از او فردی متمایز از سایر دیپلمات‌های ایرانی و حتی خارجی ساخته است.عامه مردم از عملکرد ظریف راضی هستند و او جزء وزرایی است که به خوبی توانسته دیدگاه‌های نظام را عملیاتی کند.
 
‎وی با اشاره به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه کشورمان در مورد پولشویی ابراز کرد: به هر حال موضوع سیاست خارجی ظرافت خاصی دارد و مرزهای آن با مسائل داخلی بسیار نزدیک به هم است، در نتیجه وزیر امور خارجه نیز باید اظهار نظرشان حرفه ای باشد. به نظر می رسد در شرایط فعلی کسی که بتواند در عرصه بین‌المللی توانمندی و اقتدار جمهوری‌اسلامی را به‌ عنوان یک سفیر به جهان برساند، بسیار ارزشمند است.

‎دبیر حزب اعتدال و توسعه استان آذربایجان شرقی در همین راستا اظهار کرد:  اینکه فردی بهتر از ظریف برای این کار پیدا شود، تا حدی سخت است اما ظریف هم در این راه تنها نیست. قطعا ظریف به تنهایی نمی‌تواند کشور را در عرصه سیاست خارجی به عزت و سربلندی برساند و باید با وحدت و همدلی کشور از مرحله دشوار عبور نماید.                                                   
 
کریمی تصریح کرد: دکترظریف یکی از موفق ترین اعضای کابینه دکتر روحانی  بود و به همین جهت بعد از دولت یازدهم در دولت دوازدهم نیز ابقا شد.البته تعدادی در داخل کشور  ما درحالی  علیه برجام موضع‌گیری کردند که آمریکا و هم پیمانانشان عملا با خروج از از توافق بین المللی نشان دادند که به شدت از برجام خشمگین هستند و منافع خود را در خطر دیده اند. همین موضوع به خوبی نشان می‌دهد که ظریف اشتباه نکرده ‌است و اقدامات او در راستای عزت،حکمت و مصلحت کشور بوده است.
کد مطلب: 130